Kara Delik Nedir?

@MadaraUchiha Tüm yıldızlar yakıtını bitirip öldüğü zaman karadelik olmaz. Yıldız yeni doğup gerçek bir yıldız olduğunda şimdiki Güneş'imizin kütlesinin onlarca/yüzlerce katı ise öldüğü zaman karadelik olur. Birazdaha az ise nötron yıldızı vs. diye gider. Yemek yiyeyim onunla ilgili bir konu açacağım.

Uzay kadar beni etkileyen bir şey yok. O yüzden bilim kurgu tarzı filmleri çok severim. Uzayı gördükçe, galaksinin boyutunu kavradıkça ne kadar küçük olduğumuzu anlıyorum. Küçük bile sayılmayız, nokta kadar yer kaplamadığımız bu evrende bence kimsenin kalbini kırmayın. :)

@Pantheon IC 1101 adlı galaksinin büyüklüğünü öğrendikten sonra. Üüüf. Dünyamızı ben bir kuark kadar görüyorum.
Not: IC 1101 adlı galaksi 100 Trilyon Yıldız içerir ve çapı 5.800.000 ışık yılıdır. Ve keşfedilmiş en büyük galaksidir.
Dip Not: Samanyolu Galaksisi, yani içinde bulunduğumuz Galaksi büyük bir Galaksi olarak sayılabilir ve kendisi 400 Milyar yıldız içererek yaklaşık olarak 60.000-100.000 Işık yılı çapındadır.

@R36a1 Dostum teşekkür ederim, yanlışımı düzeltmişsin. Eskiden tam bilmiyormuşum onu fark ettim o mesajımı okuduğumda.
Kara delik çok yüksek bir ağırlığın sonsuza kadar sıkışmasından oluşan değişik bir yapıdır. Sıkışmasını durdurabilecek kadar güçlü dejenere elektron basıncı veya nötron basıncı olmadığı için sürekli sıkışır ve öyle bir hal alır ki bildiğimiz fizik kanunlarının altını üstüne getirir, yoğunluğu ve aşırı büyük kütle çekimi sebebiyle uzay ve zamanı büker, kara deliğin içinin başka bir boyuta açıldığı bile düşünülüyor şu sıralar. Kara delikler evrendeki en gizemli varlıklardan biridir. Bu arada eskiden attığım mesajdaki beyaz delik olayı yanlıştır. Mesajımı silemiyorum sanırım, kendi mesajımı rapor ettim yanlış bilgilendirmeden dolayı. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı