Kara Liste sistemi değişmeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes, istediği kişiyi, istediği şekilde engelleyebilirse forumun pek bir anlamı kalmıyor bana göre.
Tahammül edemediğin insanlar için forumu bırakmak yada denk gelmemeyi ummak forumu daha anlamlı kılmaz bence. Birinden rahatsızsan onunla denk gelmemeyi, görmemeyi tercih edebilmek gerekiyor. Aksi takdirde ya forumdan keyif alamazsın, ya karşı tarafa keyif vermezsin, ya da birikir birikir olay çıkar bir çok kişinin tadı kaçar. Rahatsız olduğun kişiyi görmeyeceğin ve görmeyeceği şekilde engelleyebilmek kişi ve forumun selameti açısından en sağlıklısı.

Bak ben sabaha kadar anlatırım. Ama adam gibi dinlesin. Ben kimsenin yaşına bakmıyorum aslında. Ama yorumlarından sonra beni listeye engelleme durumuna getirince yaşına bakıyorum. Evet haklıymışım diyorum sonra ve engelliyorum. Çünkü vereceğim zamana yazık.

Farklı fikirli durumuna gelince; ben sadece bir kaç konuda direk engellerim. Atatürk'e laf uzatanlara ya da uzatanları koruyanları/sevenleri. Bir diğeri ise yaboz olarak tarif ettiğimiz insanları. Yoksa ters fikirli olması benim için önemli değil.

Kendi kafasından uydurduğu şeyleri üyelere inandırmak için elinden geleni yapıyor ve yönetim el atmıyor.

Kendi yaptıklarını ortaya çıkınca saldırmaya başlayıp saçma sapan şeyler söyleyip sinir hastasıyım adı altında bir sıkıntı görmüyor, görülmüyor sanırım.

Dediğiniz gibi bir özellik gelirse bu göz ardı değil üyeleri forumdan engellemek olur. Herkesin forumda bilgi edinmeye hakkı var, bir kişiyi 10-15 kişi göz ardı listesine alırsa çoğu faydalı bilgiyi öğrenemez. Foruma girmesinin de bir amacı kalmaz. Şu an olan sistem gayet iyi sadece göz ardı ettiğimiz kişilerin ifadelerini görmesek daha iyi olabilir.

Kendi kafasından uydurduğu şeyleri üyelere inandırmak için elinden geleni yapıyor ve yönetim el atmıyor.

Kendi yaptıklarını ortaya çıkınca saldırmaya başlayıp saçma sapan şeyler söyleyip sinir hastasıyım adı altında bir sıkıntı görmüyor, görülmüyor sanırım.

Olay ne? Niye bu kadar yükseldiniz ki :D?

Ne baş vermiş önceden bilmiyorum, bu yüzden sordum. Kusura bakmayın.

@Akkuşlu O zaman görüp yazamayacak, böyle bir sistem olacak. Sosyal medya da veya oyunlarda bu şekilde değil mi? Sizi rahatsız eden kişileri engelliyorsunuz ve devam ediyorsunuz. Burası da bir sosyal medya ve rahatsız olduğum kişileri görmemek istemem gayet doğal değil mi?

@reptile Moderatör olduğumda benzer sorunu yaşadım, yetki varken isminizin yanında daha zor bir durum. Şimdi dediğiniz gibi bilinmiyor ve daha iyi bir durumda.

@Akkuşlu o zaman görüp yazamayacak, böyle bir sistem olacak. Sosyal medya da veya oyunlarda bu şekilde değil mi? Sizi rahatsız eden kişileri engelliyorsunuz ve devam ediyorsunuz. Burası da bir sosyal medya ve rahatsız olduğum kişileri görmemek istemem gayet doğal değil mi?
Burası bir forum ve sizin mesajınızı görüp yanıt olarak bir şey yazamayacaksa forumda tartışmanın ne anlamı kalacak? Rahatsız olduğunuz kişileri görmemek istemeniz normal fakat onların sizi görüp yanıt olarak bir şey yazamaması saçmalık. Forum bilgi edinmek, fikir alışverişi yapmak için var.

Mesela siz bu konuyu açıp sevmediğiniz kişilerin mesaj yazmamasını sağlayıp fikir özgürlüğünü yok edebilirsiniz değil mi? Dediğiniz sistem son derece saçma ve kötüye kullanılmak için müsait. Kimse size karşı gelmesin istiyorsunuz ve fikir özgürlüğünü yok sayıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı