Karanlık tema yenilensin

Karanlık tema yenilensin mi?

• Oy verenlerin toplamı
    94
Gayet güzel, modern bir görünüm. Saf siyah yapıp vBulletin gibi mi takılacağız? Şu anki koyu gri gayet güzel. Tarayıcı temasına da uyum sağlıyor doğrudan.

Konu oluşturun turuncu rengi fazla garip gelen mavi başlıklar hoşuma gitmiyor.

Eski gibi takılalım demiyorum iyileştirme yapsınlar.

Konu oluşturun turuncu rengi fazla garip gelen mavi başlıklar hoşuma gitmiyor.

Eski gibi takılalım demiyorum iyileştirme yapsınlar.
Sadece bir buton rengi, o değiştirilebilir ama komple siyah yapmak gerçekten görünümü kötü etkiler. Turuncudan ziyade Xbox yeşili var, çok tatlı bir yeşil Windows renginde de onu kullanıyorum o düşünülebilir arayüz için.

Aslında kafamda bir ara, XenForo'nun temalarıda Windows rengini tespit edip o renge uyum sağlayan bir arayüz fikri vardı, hayata geçirseler çok iyi olur. Mesela ben yeşil renk şeması kullanıyorum Sosyal koyuda ama bu mavi görünen, turuncu görünen alanlar yeşil oluyor gibi.

Sadece bir buton rengi, o değiştirilebilir ama komple siyah yapmak gerçekten görünümü kötü etkiler. Turuncudan ziyade Xbox yeşili var, çok tatlı bir yeşil Windows renginde de onu kullanıyorum o düşünülebilir arayüz için.

Aslında kafamda bir ara, XenForo'nun temalarıda Windows rengini tespit edip o renge uyum sağlayan bir arayüz fikri vardı, hayata geçirseler çok iyi olur. Mesela ben yeşil renk şeması kullanıyorum Sosyal koyuda ama bu mavi görünen, turuncu görünen alanlar yeşil oluyor gibi.

Konu oluştur başlığı ile o mavi yazılar çok sinir bozucu.

Siyah açık, açık siyah gibi ama galiba mesaj kutucukları için yapılmış.
Bir yere kadar tolere edilir ama konu oluştur ile mavi yazılar cidden kötü.

Konu oluştur başlığı ile o mavi yazılar çok sinir bozucu.

Siyah açık, açık siyah gibi ama galiba mesaj kutucukları için yapılmış.
Bir yere kadar tolere edilir ama konu oluştur ile mavi yazılar cidden kötü.
Bilmiyorum benim hoşuma gitti bu tema. Önceki koyu mavi/material blue temasından çok çok daha sevdim. Bu "Accent Color" dediğimiz yani vurgu rengi diyebileceğimiz alanlar işte mavi olsun turuncu olsun oralar elden geçebilir bence de. Oyumu yeşilden yana kullanırdım.

Bilmiyorum benim hoşuma gitti bu tema. Önceki koyu mavi/material blue temasından çok çok daha sevdim. Bu "Accent Color" dediğimiz yani vurgu rengi diyebileceğimiz alanlar işte mavi olsun turuncu olsun oralar elden geçebilir bence de. Oyumu yeşilden yana kullanırdım.

Konu oluştur yazısı berbat.

Dimension temasında olduğu gibi biraz koyu bir yeşil olabilir.
Mavi yazı yerine beyaz olsa iyidir.

Konu oluştur yazısı berbat.

Dimension temasında olduğu gibi biraz koyu bir yeşil olabilir.
Mavi yazı yerine beyaz olsa iyidir.
Ancak beyaz olursa vurgu renginin bir vurgusu kalmaz. Konu içeriği yazıları zaten beyaz, detay yazıları beyaz, mavilerin yerine de beyaz olursa linkler, vurgular vs. belli olmaz daha karmaşık olur. Yani vurgu renginin ana yazı renginde farklı olması şart.

Alternatif temalarda incelenebilir. Sadece Dimension temasına da bağlı kalmak zorunda değiliz. Beni asıl rahatsız eden orijinal XenForo temasının artık çok eski tasarım içeriklerine sahip olması.

Örnek bir kaç tema:
xenAwsome (Demo: XenForo 2 Demo)
Swift (Demo: XenForo 2 Demo)
Evolve - PixelExit.com (Demo: Pixel Exit XenForo Styles Demo : Evolve)

Geri
Yukarı