Karantinadayken delirmemek için ne yapıyorsunuz?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba bu pandemi döneminde benim gibi uzaktan çalışma modeline geçtik. Yaklaşık 6 aydır evde yalnızım. Dışarıya zaruri ihtiyaçlardan dolayı nadir çıkabiliyorum. Ruh sağlığımın hiç iyiye gitmediğini fark ettim. Çoğu insanın benimle aynı durumu paylaştığını öğrendim. Etrafımda bir araya gelip sosyalleşebileceğim bir arkadaşım da kalmadı. Hepsi bir tarafa çekildi. Sadece arada telefondan sohbet falan bir şeyler yapıyoruz. Siz bu süreçte delirmemek için neler yapıyorsunuz? Veya bu kardeşinize verebileceğiniz tavsiye var mı?

Karantina dönemi benim için kişisel gelişimime önem vermek adına çok güzel bir fırsat oldu, derslerimi ilerlettim, daha fazla kitap okumaya başladım ayda 2-3 kitap bandına çıktım ve yabancı dilimi geliştirdim. Arkadaşlarımla bir uzaklaşma sorunum olmadı tam tersine daha da yaklaştık, beraber çok vakit geçiriyoruz tabii ki Discord ve WhatsApp üzerinden. Size tavsiyem kendinize odaklanmanız ve dezavantajları avantajlara çevirmeniz.

Ben dışarıda dolaşmaktan nefret eden bir insan olarak karantinaya girmekten mutlu olduğumu söyleyebilirim. Tek sıkıntı okula gitmediğimiz için öğretmenler çok fazla ödev veriyor ama okula gitmemek için değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı