Kararlılık Testi Sırasında Yeniden Başlatma normal mi?

Verilen önerilere katılmıyorum yeni aldıysan garantisi vardır bir masrafı varsa sana bunu satanlar karşılacak! Hazır bir kasa çünki
Yalnız kasayı int den aldıysanız geri iade edin 14 günü geçmediyse bu kasayı toplamak akıl karı değil.
Kasanın yan camını sökersem sizce bir etkisi olur mu? Çünkü şu an ne kasayı değiştirme ne de soğutucu alma imkanım var.
14 günü geçmediyse iade et bence. R5 1600 14 nano metre ve çok ısınan bir işlemci
üstüne birde 1660 gibi bir güçlü kartı besleme görevi verilince içerde mangal edası ile ısınma olur.

Son düzenleme:
16.12.2019 tarihinde almışım. Bugün itibari ile tam 14 gün olmuş. Zaten bu kasayı almak için ailemi zor ikna ettim şimdi iade etmek istiyorum dersem işi yokuşa sürerler, edemem. Sanırım gittiği yere kadar böyle gidecek. :/

16.12.2019 tarihinde almışım. Bugün itibari ile tam 14 gün olmuş. Zaten bu kasayı almak için ailemi zor ikna ettim şimdi iade etmek istiyorum dersem işi yokuşa sürerler, edemem. Sanırım gittiği yere kadar böyle gidecek. :/
O zaman şöyle bir önerim olacak oynadığın oyunlarï bir süre ultura ayarlarda açma işlemciyi çok yorma önümüzdeki 1-2 ay içerisinde para biriktirip 2. El kule tipi bir soğutucu al fiyatları 100-150-200 tl bandı arasında değişiyor. Soğutuyu alırken yanında termal macun olmasına özen göster yoksa fiyatının üzerine 30-40 tl daha ekle.
Unutma kaliteli bir kule tipi soğutucu sıvï soğutucudan daha iyi soğutabilir.

Hocam sizden rica etsem bir kule tipi soğutucu önerebilir misiniz benim sistemime uygun olan? Çünkü bu işlerden pek anlamıyorum yanlış veya uyumsuz soğutucu almak istemem. Fiyatı yine 200 TL bandında olursa iyi olur.

Şimdi yan paneli açıp kararlılık testinde 5 dakika bekledim. Maksimum sıcaklık 73 derece olarak ölçüldü. Ayrıca boşta çalışırken 37 dereceyi gördüm. Bu değerler normal midir? Yan kapak açık olarak bilgisayar kullanmanın zararı nedir?

Son düzenleme:
Tozlanma dışında bir etkisi olur mu? Tozlanmanın zararı nedir? Düzenli olarak temizlersem tozlanmanın zararını azaltabilir miyim?
Oda çok tozlu değilse çok fazla tozlanmaz. Ancak kasanın yanının açık olmasının şu gibi zararları olabilir evinizde evcil hayvanınız varsa içine işeyebilir , oda nemli bir ortamda bulunuyorsa veya çok cam açıyorsan ( kışın ) kasa nemlenebilir yada biz oyun severler olarak masa başında içtiğimiz şeyler kasaya dökülebilir.
Oda çok tozlu değilse çok fazla tozlanmaz. Ancak kasanın yanının açık olmasının şu gibi zararları olabilir evinizde evcil hayvanınız varsa içine işeyebilir , oda nemli bir ortamda bulunuyorsa veya çok cam açıyorsan ( kışın ) kasa nemlenebilir yada biz oyun severler olarak masa başında içtiğimiz şeyler kasaya dökülebilir.
Kasayı sık sık temizlemen tozlanmasından daha fazla zarar verecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı