Kardeşe bakıcılık yapmak

439902

Hectopat
15 yaşındayım. 1 senedir 2.5 yaşındaki şımarık kardeşime bakıcılık bakıyorum. Kreşe gidemiyor koronadan. Bu beni sinir ediyor. Yaşıtlarım dinlenirken bu yaz, ben bakıcılık yapıyorum. Hayatım karardı, uyku düzenim yok, zayıfladım. Ne motivasyonum var, ne hayat zevkim. Köye geldim, ailem yine kardeşime bakayım diye gözüme gözüme bakıyorlar...

15 yaşındayım. 1 senedir 2.5 yaşındaki şımarık kardeşime bakıcılık bakıyorum. Kreşe gidemiyor koronadan. Bu beni sinir ediyor. Yaşıtlarım dinlenirken bu yaz, ben bakıcılık yapıyorum. Hayatım karardı, uyku düzenim yok, zayıfladım. Ne motivasyonum var, ne hayat zevkim. Köye geldim, ailem yine kardeşime bakayım diye gözüme gözüme bakıyorlar...
Hocam siz bakmayacaksınızda kim bakacak. Kardeşinize sahip çıkın, koruyun kollayın.

Ben senin yerinde olsam annem ve babamla konuşurdum madem o kadar çalışıyorlar gelirleri iyiyse onların çocuğa bir bakıcı tutmasını ve kendimin mental be fiziken çok yorulduğumu belirtirdim onlarda nitelikli ve anlayışlı bir anne babaysa fikrine saygı gösterir.

Yaşıtlarınızın dinlendiğini kim söyledi ki ben de ziyaret için dedem gile geldim ama her gün 2 tane küçük çocukla ilgileniyorum babasi dışarı çıkıyor annesi ile babasida ayrı dayım da buraya geldi sadece sabah 2 3 saat ilgileniyor gidiyor akşam geliyor odasina geçiyor. Rahatça PC başına oynarım arkadaşlarimla takılırım diyordum arkadaşlarım çok nadir geliyor PC başınada geçemiyorum küçük çocuk var diye yatakli odada PC oynuyorum yatakta, PC masaya geçsem kırar diye.

Son düzenleme:

15 yaşındasın yüksek ihtimalle yakında 16 yaşına basacaksın kendi kararlarını verme yaşına neredeyse geldin ister bakarsın ister bakmazsın iyilikten anlamıyorlarsada bakma senden yüz bulurlarsa gözünün içine bakıp durmaya devam ederler herkesin kendi özel hayatı var bırak hayatını yaşa :)

Yaşıtlarınızın dinlendiğini kim söyledi ki ben de ziyaret için deden gile geldim ama her gün 2 tane küçük çocukla ilgileniyorum babasi dışarı çıkıyor annesi ile babasida ayrı dayım da buraya geldi sadecr sabah 2 3 saat ilgileniyor gidiyor akşam geliyor odasina geçiyor. Rahatça PC başına oynarım arkadaşlarimla takılırım diyordum arkadaşlarım çok nadir geliyor PC başınada geçemiyorum küçük çocuk var diye yatakli odada PC oynuyorum yatakta PC masaya geçsem kırar diye.

Ama yapabileceğiniz tek şey anneniz babanızla konuşmak durumunuzu anlatmak durumunuz iyiyse bakıcı tutarlar ama korona yüzünden tutarlar mi bilmem.

15 yaşındasın yüksek ihtimalle yakında 16 yaşına basacaksın kendi kararlarını verme yaşına neredeyse geldin ister bakarsın ister bakmazsın iyilikten anlamıyorlarsada bakma senden yüz bulurlarsa gözünün içine bakıp durmaya devam ederler herkesin kendi özel hayatı var bırak hayatını yaşa :)
Adamın öz kardeşi neden bakmasın çocuğa?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı