Kardeşim kendinden büyük çocuklar ile arkadaşlık kuruyor

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşında bir erkek kardeşim var, arkadaş ortamı konusunda biraz garipsiyorum,

İçinde ne düşünüyor bilmiyorum, sürekli yaşıtlarından uzak, küçüklüğünden beridir kendinden büyük abi ablaları ile takılıyor, 16 yaşında kız 18 yaşında arkadaşı yaşına bakmadan onlarla arkadaşlık kuruyor konuşuyor, yaşıtlarını aramasını onlarla arkadaşlık kurmasını istiyoruz, hem kişisel gelişimi için çok faydalı olacak gülüp geçiyor sınıfında konuştuğu takıldığı kimse yok, neden diyorum onlardan olgun olduğunu söylüyor.

Sürekli onlarla iletişim kuruyor. Aldık karşımıza ne kadar konuşsak bile aynı yaşıtı olarak görüyor.

Ne yapabilirim? Arkadaşlarından nasıl ayırabilirim kendisinde yaşça büyük abileri 17 18 yaşında çocuklar.
Elimizden geldiğince iletişimlerini kesmeye çalışıyoruz, yaşıtları ile kaynaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle berbat bir düşünme sisteminiz var bunu belirteyim. Kardeşiniz serseri tip insanlarla takılmıyorsa gayet iyi bir şey yapmış. Kendi ortamını oluşturmuş. Siz ise buna doğrudan karşı çıkıyorsunuz. Kendi yaşıtlarında ne var? Ben her zaman kendimden büyük insanlarla takılmışımdır ve bir zararını göremedim. Kardeşiniz aklı başında biriyse karışmayın. Tek yaptığınız şey onun kişisel gelişimine ve hayatına zarar vermek.

16 yaşında bir erkek kardeşim var, arkadaş ortamı konusunda biraz garipsiyorum,

İçinde ne düşünüyor bilmiyorum, sürekli yaşıtlarından uzak, küçüklüğünden beridir kendinden büyük abi ablaları ile takılıyor, 16 yaşında kız 18 yaşında arkadaşı yaşına bakmadan onlarla arkadaşlık kuruyor konuşuyor, yaşıtlarını aramasını onlarla arkadaşlık kurmasını istiyoruz, hem kişisel gelişimi için çok faydalı olacak gülüp geçiyor sınıfında konuştuğu takıldığı kimse yok, neden diyorum onlardan olgun olduğunu söylüyor.

Sürekli onlarla iletişim kuruyor. Aldık karşımıza ne kadar konuşsak bile aynı yaşıtı olarak görüyor.

Ne yapabilirim? Arkadaşlarından nasıl ayırabilirim kendisinde yaşça büyük abileri 17 18 yaşında çocuklar.
Elimizden geldiğince iletişimlerini kesmeye çalışıyoruz, yaşıtları ile kaynaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Başka ne yapabilirim?
Bir iki yaş bence sorun değil. Bahsettiğiniz kişilerin karakterlerini bilmiyorum ama davranışları düzgünse bunda bir problem olmaz. Çevresindeki yaşıtlarının yaptıkları onu rahatsız ediyor olabilir.

Dinlemiyorsa telefonunu alıp odasına kilitleyin.
Sebep? Mola paspası da versinler mi? 16 yaşında bir bireyden bahsediyoruz.

16-18 yaş arasında fark yok neredeyse, yukarıda arkadaşın dediği gibi serseri tipler değillerse kendi haline bırakın. Sınıfındakilerle uyum sağlayamıyor olabilir, bir de kendi arkadaşlarıyla ilişiğini keserseniz o zaman sorun olur işte.

Kafası kendinden büyükler gibi çalışıyorsa arkadaş ortamının bu şekilde olması anormal bir durum değil. Belki sana yaşı 16 olduğu için garip geliyordur ama bunda bir şey yok. Kendi yaş grubunda takılıyor zaten. "Kendinden büyükler" de aralarına kabul ediyorsa bir sorun yok demektir.

Dinlemiyorsa telefonunu alıp odasına kilitleyin.
Şınav cezası da versinler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı