Kardeşim korona oldu

theYagi

Hectopat
Makaleler
5
Ne yapacağız?

Gençlik merkezinin gezisine çıkmıştı, orada kaptı virüsü.
Dünden beri hastaymış, dün test yapmışlar az önce pozitif olduğu haberi geldi.
Bizden uzakta, elimiz kolumuz bağlı. Babam gecenin bu saatinde Yozgat'tan Hatay'a yola çıktı.
Yaşayanlar süreci anlatabilir mi?

15 yaşında sporcu bir genç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapacağız?

Bizden uzakta, elimiz kolumuz bağlı. Babam gecenin bu saatinde Yozgat'tan Hatay'a yola çıktı.

Bizde de aynısı oldu muhtemelen size de bulaşır ama korkulacak bir şey yok gençler çabuk atlatır ailenize bulaştırmayin hiç olmazsa 4-5 gün odadan çıkma ve camları açık tut.
Ne yapacağız?

Bizdede aynısı oldu muhtemelen sizede bulaşır ama korkulacak birşey yok gençler çabuk atlatır ailenize bulaştırmayin hiç olmassa 4-5 gün oda dan çıkma ve camları açık tut

Geçmiş olsun. Gezide ise otelde kalıyordur muhtemelen, eğer öyleyse otel odasına 14 gün kapanması gerekir tahminimce. Babanız yanına gitse bile yüz yüze yaklaşamayacağından, otel odasına yemek ve ürün getirmekten başka pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Gezide ise otelde kalıyordur muhtemelen, eğer öyleyse otel odasına 14 gün kapanması gerekir tahminimce. Babanız yanına gitse bile yüz yüze yaklaşamayacağından, otel odasına yemek ve ürün getirmekten başka pek bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Tekrar geçmiş olsun.
Babam delirdi resmen, 10 gün karantinada kalacak demişler. Kabul etmedi yola çıktı alıp buraya getirecekmiş. Şuan tek başına iyi bir odada.

Ne yapacağız?

Odası bol bol hava alsın. İyi beslensin. Sporcu olması büyük bir avantaj bizde geçirmiştik. Maskeyi ağızından çıkarmasın camları açık tutsun. Geçmiş olsun.

Babam delirdi resmen, 10 gün karantinada kalacak demişler. Kabul etmedi yola çıktı alıp buraya getirecekmiş. Şu an tek başına iyi bir odada.
Babanızın alıp oraya getirebileceğini sanmıyorum, yanına yaklaşması bile risk arz ediyor. Tavsiyem babanızın da aynı veya farklı bir otelde 10 gün kalıp, kardeşinizin karantinası bitince beraber dönmeleri.

Yakınlarımdan duyduğum kadarıyla duş almak,kelle paça vs. yemek,bol bol su içmek,pencereleri açık bırakıp balkon varsa balkonda oturmak gibi şeyler baya iyi oluyormuş.

Babanızın alıp oraya getirebileceğini sanmıyorum, yanına yaklaşması bile risk arz ediyor. Tavsiyem babanızın da aynı veya farklı bir otelde 10 gün kalıp, kardeşinizin karantinası bitince beraber dönmeleri.
Olacak olan bu muhtemelen, babam fevri hareket ediyor...
Yakınlarımdan duyduğum kadarıyla duş almak,kelle paça vs. yemek,bol bol su içmek,pencereleri açık bırakıp balkon varsa balkonda oturmak gibi şeyler baya iyi oluyormuş.
Bunlar halledilecek şeyler, zaten tek başına otelde şuan.
Teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı