Kardeşim TikTok kullanıyor

@Efeko09 İyi tamam ama sorun sadece TikTok değil internetin her yerinde zararlı içerikler var ben izlenmesinde bir sorun görmüyorum ama sizi rahatsız ediyorsa onu kırmadan durumu izah edin dondurma çikolata falan alarak gönlünü alın sorun çözülür.

İnanın bana şu hayatta en çok nefret ettiğim şeylerden biri TikTok ve içindeki içeriklerdir.4. sınıfa giden küçük bir kız kardeşim var ve 1 yıldır TikTok kullanıyor. Allah'a şükür çekmiyor sadece içindeki içeriklere bakıyor ona şükrediyorum. Neyse gerçekten bu durumdan rahatsızım normal hayatta da izlediği Tiktoker'ler gibi davranıyor. Hareketlerine bakınca tekme tokat dalasım geliyor. Aileme de açtım bu konuyu ama sadece izliyor çekmiyor diyorlar. Çekmesede aynı psikolojiyi yaratıyor ileride bir gün onu da yapmak isteyecek. Bana kalırsa bu yaştaki bir çocuğun eline tablet telefon vermek bile yanlış. Kendisine söylediğimde 'sende savaşlı oyunlar oynuyorsun' diyor sonra bende iyice kafayı yiyip kafamı duvara falan vurmaya başlıyorum. Bu konuda ne yapacağım? En kısa zamanda TikTok'un içindeki içerikleri aileme gösterip bir şeyler yapmalarını umuyorum.

Benim tanıdığım herkes TikTok kullanıyor neredeyse dedemgil bile başından ayrılmıyor ya. En kötüsü 2 tane kuzenim var 2 side hem video çekiyorlar hem 7/24 başındalar gördükleri videonun kopyasını çekiyorlar bir de birinin 300 400 takipcisi var...bence hiç takmayın bir yaşa kadar gelir ve en sonunda bırakır umuduyla durunuz.

Zamanını daha yararlı şeyler yaparak geçirmesini söyle. TikTok' un kendisinine yararsız bir uygulama olduğunu söyle, büyüyünce kendini etkileyeceğini bu yaşta sosyal medya kullanmaması gerektiğini anlat.

TikTok çok tehlikeli bir deney uygulamasıdır. Acilen uzak durmalısınız. Yakında insanların beyinlerine çip döşeyip TikToker yapmak üzere programlayacaklar. Recep abi ile artık TikTok çekebileceğiz. (!)

İnanın bana şu hayatta en çok nefret ettiğim şeylerden biri TikTok ve içindeki içeriklerdir.4. sınıfa giden küçük bir kız kardeşim var ve 1 yıldır TikTok kullanıyor. Allah'a şükür çekmiyor sadece içindeki içeriklere bakıyor ona şükrediyorum. Neyse gerçekten bu durumdan rahatsızım normal hayatta da izlediği Tiktoker'ler gibi davranıyor. Hareketlerine bakınca tekme tokat dalasım geliyor. Aileme de açtım bu konuyu ama sadece izliyor çekmiyor diyorlar. Çekmesede aynı psikolojiyi yaratıyor ileride bir gün onu da yapmak isteyecek. Bana kalırsa bu yaştaki bir çocuğun eline tablet telefon vermek bile yanlış. Kendisine söylediğimde 'sende savaşlı oyunlar oynuyorsun' diyor sonra bende iyice kafayı yiyip kafamı duvara falan vurmaya başlıyorum. Bu konuda ne yapacağım? En kısa zamanda TikTok'un içindeki içerikleri aileme gösterip bir şeyler yapmalarını umuyorum.

Kardeşinin zevk aldığı şeyler yüzünden duvara kafa atıyorsan, kardeşinden önce sen yardım iste.

Yeni konular

Geri
Yukarı