Kardeşim TikTok kullanıyor

Aynı sorunu yaşıyorum 4. Sınıfa giden erkek kardeşim var fakat benimki TikTok izliyorda çekiyorda intihar etmek istiyorum artık.

Ek olarak kardeşim TikTok sayesinde küfür öğreniyor +18 şeyleri bu yaştan öğreniyor. Aileme anlattığımda ise hiçbir şey değişmiyor anlatıyorum bakın böyle böyle diyorum ama yok bu sefer savunma olarak şöyle diyor kardeşim: “sende bilgisayarsa küfür ediyorsun sürekli oynuyorsun”
Kafayı yemek üzereyim.
Benim öyle bir kardeşim olsaydı çoktan ağzı burnu kan içindeydi.

Yok hocam dövmek çare değil döverek sadece kendinizi rahatlatırsınız çocuk dayak yediği zaman kendine yediremeyip inadına aynı şeyleri tekrarlayacak benim tek ümidim birkaç yıl içinde biraz daha olgunlaşıp TikTok kullanmayı bırakması.
Tiktok'u silin indirdiğini görürseniz yine silin ben olsam öyle yapardım.

TikTok'u silin indirdiğini görürseniz yine silin ben olsam öyle yapardım.

Ben ablama böyle yaptırdım. Açıkçası 8 yaşında kuzenim var YouTube'dan saatlerce TikTok izliyor ama ona rağmen o hareketleri reelde yapmıyor. Açıkçası 8 yaşına rağmen tüm tiktokçular dan daha olgun.

İnanın bana şu hayatta en çok nefret ettiğim şeylerden biri TikTok ve içindeki içeriklerdir.4. sınıfa giden küçük bir kız kardeşim var ve 1 yıldır TikTok kullanıyor. Allah'a şükür çekmiyor sadece içindeki içeriklere bakıyor ona şükrediyorum. Neyse gerçekten bu durumdan rahatsızım normal hayatta da izlediği Tiktoker'ler gibi davranıyor. Hareketlerine bakınca tekme tokat dalasım geliyor. Aileme de açtım bu konuyu ama sadece izliyor çekmiyor diyorlar. Çekmesede aynı psikolojiyi yaratıyor ileride bir gün onu da yapmak isteyecek. Bana kalırsa bu yaştaki bir çocuğun eline tablet telefon vermek bile yanlış. Kendisine söylediğimde 'sende savaşlı oyunlar oynuyorsun' diyor sonra bende iyice kafayı yiyip kafamı duvara falan vurmaya başlıyorum. Bu konuda ne yapacağım? En kısa zamanda TikTok'un içindeki içerikleri aileme gösterip bir şeyler yapmalarını umuyorum.

Faydalı bir şey izliyorsa iyi fakat faydalı şeyler izlemiyor sanırım. Bunun önüne geçilmezse ileride TikTok çekmeye de başlayabilir.

Dersin ya canın ya t****k
images (18) (2).jpeg

Geri
Yukarı