Kardeşiniz sizden 10.000 TL borç alsa ve geri ödemezse tepkiniz ne olurdu?

Kardeşiniz sizden 10.000 TL borç alsa ve geri ödemezse tepkiniz ne olurdu?

• Oy verenlerin toplamı
    223
10 Bin TL pek bir şey değil ama ödemesi lazım. Bi yandan da ödemesini irdelediğin zaman sen paragöz olursun, o sütten çıkma ak kaşık. :D İşin zor dostum.

Borç isteyen rahatça dolaşıyorda borç veren neden parasını isterken utanıyor bence bunu konuşmalı :) utancı kırıp isteyince kötü adam muamelesi görmek apayrı bir iğrençlik. Bu eş dost borcu için bir belge yok ama borç verirken kişinin kendi yazısıyla borç aldığına, ne zaman ödeyeceğine dair yazı yazıp kağıt imzalatmak lazım. Böyle bir yasal yol olmalı.

Umursamam diyen her bir bireyin kardeşi / ağabeyi olmaya razıyım. İlyas "𝕹𝖆𝖎𝖑𝖊𝖉 𝕴𝖙" Darıcı / 24#9045 buyurun iletişim adresim, ay başında geri ödemek üzere 5.000₺ borç para arıyorum.

@LOTR Manyağı hocamız da mobilya borçları için arıyor, belki kendisi de ağabey / kardeş olmak ister. Kimseye ön yargı ile yaklaşmıyorum fakat umursamam diyenlerin bir çoğunun henüz yalnız yaşama, tek başına ayakta durmaya çalıştığı bir hayat düzenine geçtiğini düşünmüyorum. Aylık 8.000₺ gelirime rağmen geri alamadığım o 2.000₺'nin beni ne kadar zora soktuğunu sadece aç kaldığım o 2 hafta anlatabilir. Borcumun "bir kısmını" geri istediğim zaman alay eder gibi "paranı ona göre harcasaydın" dediğindeki yaşadığım öfke nöbetleri anlatabilir. Her neyse, kardeşim veya ağabeyim olmak isteyenler çekinmeden ulaşabilir, Spotify / Netflix / YouTube Premium vs. gibi ücretler benden.
Benim mobilya borcunun forumda efsane olması yakındır. 8 bin TL borcum var aydan aya biner TL ödeyemiyorum çünkü diğerlerinden sıra ona gelmiyor :D her türlü abi kardeş itina ile kabul edilir vesikalık bile çekilir.

Eğer çok param varsa parayı almak için uğraşmam ama bir daha da konuşmam ve borç da vermem.
Eğer az param varsa parayı almak için uğraşır, bir daha konuşmam ve borç da vermem.

Benim mobilya borcunun forumda efsane olması yakındır. 8 bin TL borcum var aydan aya biner TL ödeyemiyorum çünkü diğerlerinden sıra ona gelmiyor :D her türlü abi kardeş itina ile kabul edilir vesikalık bile çekilir.
Hocam çok uzak bir dönem ama olası bir Galatasaray şampiyonluğunda borcunuz hâla kapanmamış olursa ben size sponsor olacağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı