Kardiyo ve ağırlık antrenmanı dengesi

typre07

Centipat
Merhaba, kayda değer bir spor geçmişim yok. Uzun soluklu olmamakla beraber; futbol, basketbol ve kilo vermek için spor salonuna(2 ay kadar) gitmiştim. Bu 2 ayda da 20 civarı kadar kilo verdim.

Şu anda 16 yaşında, 83 kilo ve 184 cm boyum var. Kiloma göre vücudumda yağlanmam fazla ve orantısız. Bu yüzden kendime uygun bir çalışma programı yapmak istiyorum (beslenme acısından bir sıkıntım yok).

Haftada 5 gün salona gidebilme imkanım var. Ve bu günlerde en fazla 1-1.30 saat aralığında aralığında spor yapabilirim. Bu süreyi kardiyo ve ağırlık antrenmanları açısında nasıl ayarlamalıyım?

1 saat ağırlık antrenmanı 30 dakika kardiyo olabilir. Ya da 1 saat 15 dakika ağırlık antrenmanı ve 15 dakika kardiyo olabilir.

15 dakikada 3km civarı koşabileceğini tahmin ediyorum zaten ben 15 dakikada eğimli yüzeyde 2.5km civarı koşuyorum oradan hesapladım.

1 saat ağırlık antrenmanı 30 dakika kardiyo olabilir. Ya da 1 saat 15 dakika ağırlık antrenmanı ve 15 dakika kardiyo olabilir.

15 dakikada 3km civarı koşabileceğini tahmin ediyorum zaten ben 15 dakikada eğimli yüzeyde 2.5km civarı koşuyorum oradan hesapladım.

Kilo verdiğim dönemde, koşu bandında eğimli bir şekilde, hızı 5'e ayarlayıp tempolu koşuyordum yine bu şekilde mi yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı