Kargo ile telefon gönderirken gerekli önlemleri kargo şirketi alır mı?

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Telefonumu birisine sattım ve bugün kargolayacağım. Telefonun kutusu durmuyor fakat başka bir telefon kuutsu var. Ona koyacağım ama elimde balon naylon gibi bir şey yok. Kargoda halledilir mi bir şekilde? Amazon'un küçük zarfı var içine tam sığıyor, direkt onun içine koyup bantlasam sorun olur mu? Veya telefon var desem onlar paketliyor mu düzgünce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonumu birisine sattım ve bugün kargolayacağım. Telefonun kutusu durmuyor fakat başka bir telefon kuutsu var. Ona koyacağım ama elimde balon naylon gibi bir şey yok. Kargoda halledilir mi bir şekilde? Amazon'un küçük zarfı var içine tam sığıyor, direkt onun içine koyup bantlasam sorun olur mu? Veya telefon var desem onlar paketliyor mu düzgünce?

Kendin paketlemelisin kargo firması sadece poşete koyuyor.

Kargo gönderimde kargo firmasi sorumluluk almiyor. Bunun icin imza attiriyor. Kendiniz paketlemeniz gerekli aldiklari tek onlem teknolojik alet etiketi yapistiriyorlar. Firlatilmasin veya ezilecek yerlerde kalmasin diye.

Çok düzgün ve sağlam paketlemen lazım. Telefon kutusu yoksa farklı bir şekilde paketle ama mutlaka darbeye dayanikli olsun. Yoksa telefonu yuksek bir yerden aşağı atman daha güvenli olur. Kargocular o telefonun içinden geçer.

Kargo şubesine gidince airpack isteyin. Çoğu şubede bulunuyor. Telefonu airpack içine yerleştirip o şekilde paketleyin. Airpack ekstra ücretlidir. Telefon için olanları 10-15₺ arasında.

Elimde sağlam paketleyebileceğim bir materyal yok örnek verebilir misiniz? Airpack alabilirim.

Geri
Yukarı