Kargo teslim alınırken ne yapılmalı?

furkan_q

Centipat
Daha fazla  
Kargoyu teslim alırken, üzerinde hasar varsa tutanak tutturulması gerektiği söyleniyor ama kargo üzerinde hasar yoksa, açtıktan sonra karşılaşırsam ne yapacağım? Video çekerek açsam %100 işe yarar mı bu yöntem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargoyu teslim alırken, üzerinde hasar varsa tutanak tutturulması gerektiği söyleniyor ama kargo üzerinde hasar yoksa, açtıktan sonra karşılaşırsam ne yapacağım? Video çekerek açsam %100 işe yarar mı bu yöntem?
Ben bilgisayarımı aldığımda kargoyu alış anından açılış anına kadar videoya almıştım.

Genellikle bir firmadan aldığınız şey hasarlı gelirse video çekseniz bile suç size kalıyor, mesela bir monitör aldınız kurarken kırdınız diyelim; tekrar kutuya koyup paketleyip video çekebilirsiniz. Üründeki hasar kullanıcı kaynaklı olamayacak bir hasar ise zaten yardımcı olunur.

Genellikle bir firmadan aldığınız şey hasarlı gelirse video çekseniz bile suç size kalıyor, mesela bir monitör aldınız kurarken kırdınız diyelim; tekrar kutuya koyup paketleyip video çekebilirsiniz. Üründeki hasar kullanıcı kaynaklı olamayacak bir hasar ise zaten yardımcı olunur.

Hazır sistem alacağımda. Tedirgin oldum kırık falan gelirse diye. Dediğiniz gibi firma yardımcı olurmu ki? Yani aldıktan sonra kırık ile karşılaşırsam. Benden kaynaklı olduğunu falan söyleyebilirler.

Hazır sistem alacağımda. Tedirgin oldum kırık falan gelirse.

Zaten aldığınız yere bağlı olarak paketlemesi hiçbir hasar almayacak şekilde yapılır hocam. Merak etmenize hiç gerek yok. Yani Turbox alıp da hasarlı geldi diyeni bile görmedim o derece rahat olun. :D

Nasıl çekeyim hocam? Kargo görevlisini yada aracı falan çekmeye gerek varmı?
Hocam siz direkt kargo şubesinin önünde yatın gece, sabah kalkınca sizin kargonuzun arabaya yüklenmesinden eve gelmesine kadar çekin. Şaka bir yana bu kadar telaş yapmayın. Zil çalınca kapıyı mı açıyım video mu çekeyim diye tutuşup kargocu gitmesin diye kapıyı açacaksınız zaten, ben de bir kere çekeyim dedim öyle oldu.

Hocam siz direkt kargo şubesinin önünde yatın gece, sabah kalkınca sizin kargonuzun arabaya yüklenmesinden eve gelmesine kadar çekin. Şaka bir yana bu kadar telaş yapmayın. Zil çalınca kapıyı mı açıyım video mu çekeyim diye tutuşup kargocu gitmesin diye kapıyı açacaksınız zaten, ben de bir kere çekeyim dedim öyle oldu.
Hocam böyle konuları çok kafaya takıyorum ya.

Hocam böyle konuları çok kafaya takıyorum ya.
Normaldir hocam, ben de öyleyim. Ülkemizde maalesef böylesi şeyleri zor aldığımız için insan tedirgin oluyor. Akışına bırakmak en iyisi, yeni sisteminiz hayırlı olsun. Güzelce gelir merak etmeyin. Zaten ekran kartını ayrı yolluyorlar diye biliyorum; gelince siz takıyorsunuz. Bunun sebebi kartın hasar almaması kargo sırasında.

Geri
Yukarı