Kargoda yanan bilgisayar ücreti eksik verilirse ne yapılabilir?

Baris110

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce MSI marka bilgisayarımı garanti servisine göndermem için Yurtiçi Kargo'ya verdim. Lakin geçen hafta arayıp kargo arabasının yandığını kargomunda içinde yandığını dolayısıyla gelip tazmin dilekçesini oluşturmamı söylediler.

Soracağım soru ise şu; şubedeki adamlar fatura fiyatını teklif etmemi söylediler. Hatta istediğin teklifi yap onlar fatura ücretini öderler dedi. Geçen sene 10bine almıştım bu sene 20bin civarlarında. Ben 0 ürün istediğimi ve ürünü yalnızca 1 yıl kullandığımı belirttim, 20 bin istedim. 10bin vermeleri durumunda haksızlığa uğrayacağımı düşünüyorum. Çünkü bilgisayarın 2. elini dahi alamam o parayla. 10bin vermeleri durumunda yapabileceğim bir şey var mı? Ben isteğim konusunda haklı mıyım? Tüketici hakem heyeti herhangi bir şey yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakem heyeti bir cacık yapmaz. Fişi çekileli onun 1 sene oldu, etkisi bitti. Açıkçası yasalar önünde malın güncel fiyatı üzerinden değerlendirilmesi gerekir. Kanunun alt maddesinde yazan bir durum var, sizin aynı ürünü almanıza engel olacak düşük tutar yatırılamaz. Aynı ürünün piyasada tespit edilip onun ücretine göre işlem yapmalılar. Ancak burası TR şartları, kelpazelik diz boyu. Belirttiğiniz tutardan az yatırılırsa avukat tutmaktan başka çare yok.

Hakem heyeti bir cacık yapmaz. Fişi çekileli onun 1 sene oldu, etkisi bitti. Açıkçası yasalar önünde malın güncel fiyatı üzerinden değerlendirilmesi gerekir. Kanunun alt maddesinde yazan bir durum var, sizin aynı ürünü almanıza engel olacak düşük tutar yatırılamaz. Aynı ürünün piyasada tespit edilip onun ücretine göre işlem yapmalılar. Ancak burası TR şartları, kelpazelik diz boyu. Belirttiğiniz tutardan az yatırılırsa avukat tutmaktan başka çare yok.
Hepsiburada'dan almıştım. Ürünün satışı da neredeyse bitmek üzere, sadece n11'de satan birini bulabildim. Ekran görüntüsünü alıp çıktısını dosyaya ekledim.
Dava nasıl işler peki; avukat ücretleri vs, davayı kazanmamız durumunda karşı taraf mı ödeyecek? Diğer türlü alacağımız para dava masraflarına gider çünkü.

Hepsiburada'dan almıştım. Ürünün satışı da neredeyse bitmek üzere, sadece n11'de satan birini bulabildim. Ekran görüntüsünü alıp çıktısını dosyaya ekledim.
Dava nasıl işler peki; avukat ücretleri vs, davayı kazanmamız durumunda karşı taraf mı ödeyecek? Diğer türlü alacağımız para dava masraflarına gider çünkü.
Kendi avukatınıza vereceğiniz para hariç geri kalan hepsini karşı taraf öder.

Yeni konular

Geri
Yukarı