Kargolamadan sonra parayı gönderecek kişi dolandırıcı olabilir mi?

Parayı gönderir de kargo eline ulaşınca sizin başka ürün koyduğunuzu iddia edip sizi dolandırıcı konumuna düşürebilir.
Size eft dekontu atıp işlemi iptal edebilir.

Siz dolap üzerinden satış yapın. Onun için de güvenilir olacaktır. Sizin için de.
Sahibinden param güvende ile satabilirsiniz

Şahsın dediği doğru, kargoya gidip barkod alıp kişiye atın ve ücreti göndermesini bekleyin. Göndermez ise kargoyu iptal edebilirsiniz. Size dekont atıp gönderdim dese bile siz banka hesabınızı kontrol etmeden şubeden ayrılmayın, parayı eft yaptım gün içinde düşer gibi dolandırıcılıklara sahte dekontlara ön açmamak için şahsa parayı göndermeden önce mutlaka FAST ile gönderim yapmasını istediğinizi söyleyin.

Sahibinden Param Güvende ile satabilirsiniz.

O sistem bildiğim kadarı ile alıcı için güven sağlıyor.
Şahsın dediği doğru, kargoya gidip barkod alıp kişiye atın ve ücreti göndermesini bekleyin. Göndermez ise kargoyu iptal edebilirsiniz. Size dekont atıp gönderdim dese bile siz banka hesabınızı kontrol etmeden şubeden ayrılmayın, parayı EFT yaptım gün içinde düşer gibi dolandırıcılıklara sahte dekontlara ön açmamak için şahsa parayı göndermeden önce mutlaka Fast ile gönderim yapmasını istediğinizi söyleyin.

Barkodu direk olarak alabiliyor muyum peki yani gün içinde kargoya çıkınca mesaj ile iletilme vesaire yok değil mi?

Kargoyu verdiğim an şubeye kendileri takip no direk olarak veriyorlar mı?

Yanlış hatırlamıyorsam ben iade ederken kargoya verdiğimde direkt kargo takip no ve ürünü verdiğime dair kanıt olan bir fiş gibi bir şey vermişlerdi ama onaylamak adına orada sor emin ol takip noyu hemen yollar mısınız diye çünkü telefona da geliyor olma ihtimali vardı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı