Çözüldü Kargonuz var diyen numara kimdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AllyFeedon

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100
GIGABYTE A320M S2H
XPG Gammix D30 (2x8 16GB)
Sapphire Rx 470 Nitro O.C
Zalman ZM500-LXII
Merhaba.
Bugün İstanbul alan kodlu bir telefon geldi.
Konuşan telesekreter; +90 XXX XXX XXXX telefon nolu müşterimiz. Kargonuz adresinize teslim edilememiştir. Adres değişikliği için sizi en kısa sürede müşteri temsilcisine aktaracağız.

Ardından bekledim biraz. İlk başta beşinci sıradasınız dedi, birinci sıraya kadar düştüm.
Birinci sıraya düştükten sonra 3-4 dakika bekledim ve kapattım. Telefon numarasını internette arattığım zaman çoğu kişiye aynı telefon çağrısının gittiğini gördüm. Bana dolandırıcı gibi geldi yazılanları okuduktan sonra ama hala emin değilim.

0212 594 9942

Dolandırıcı, itibar etmeyiniz.

Çözüm
Ne ki bunların amacı? Kontur falan mı emiyorlar?🤣 Tam ararken taktir ettim bu arada. "Ulan adamlar haftasonu çalışıyor valla helal olsun".

Ya bilmeden etmeden neden dolandırıcı diyorsunuz? Belki arkadaşın kargosu var.

Kargo şirketleri arayıp sıra bekletmiyor çünkü. Arayıp bilgisayar ile bilgilendiriyorlar, kapatıyorlar ve istiyorsan senin geri aramanı bekliyorlar, çünkü dolandırıcılar yüzünden gelen numaraya müşteriler güvenmiyor. Müşteriden onları aramalarını bekliyorlar bu yüzden, daha güvenli. Ayrıca sıra bekleme diye bir olay da yok.
Bu olay bize de oldu. Google'da baktığımda bir sürü kişiye de olmuş. Yeni tip dolandırıcı işte. İtibar etmeyiniz.

Geri
Yukarı