Kariyerimi nasıl yönlendirmeliyim?

Son bir soru daha. :) Gönderenler ile göndermeyi kolaylaştıranlar arasındaki fark nedir?

Göndermeyi kolaylaştıran: Yurtdışındaki bir şirkete başvurduğunuzda kabul edilme olasılığınız artar.

Gönderenler: Sizi -kendinizi geliştirmeniz de gerek tabii- direkt kabul ederler ve üniversiteniz -eğer bölümünüzde dereceliyseniz- sizi birkaç aylığına yurtdışına gönderir.

(Örneğin: Boğaziçi)

Abim yıllarca Vestel'de yazılım mühendisi olarak çalıştı. Gayet rahattı ben olsam özel sektör seçerdim.

Abim yıllarca Vestel'de yazılım mühendisi olarak çalıştı. Gayet rahattı ben olsam özel sektör seçerdim.
Ya maaş olaraktan sıkıntı çekmeme amacım var. Asgari ücretle çalışacaksam farklı işlere yönelirim.
Göndermeyi kolaylaştıran: Yurtdışındaki bir şirkete başvurduğunuzda kabul edilme olasılığınız artar.

Gönderenler: Sizi -kendinizi geliştirmeniz de gerek tabii- direkt kabul ederler ve üniversiteniz -eğer bölümünüzde dereceliyseniz- sizi birkaç aylığına yurtdışına gönderir.

(Örneğin: Boğaziçi)
Çok sağ olun. :)

Türkiye'de mühendis olunmaz.
İster özelde ister devlette.

Sanayisi gelişmemiş, fizik ve matematik bilmeyen, mühendislikten anlamayan bir ülkede mühendis olunmaz.

Geri
Yukarı