Karma dil sözleşme sahtekarlığı

Kuvvetmira27

Kilopat
Daha fazla  
Olayı ayrıntısıyla anlatırsam daha iyi olur. 16 mayıs 2016 tarihin üniversite kampüsüne gelen bir arkadaş bize karma dil diye bir programdan bahsetti bi dil programı 14 gün deneme süresi var beğenirsen 650 TL ücreti 10 taksitle ödersin 14 gün deneme kıllanımı sürücince ücret talep etmeden iptal edebilirsin dedi. Aktivasyon kodu verecekti bende bu programı istediğim zaman aktive edip 14 gün içinden iptal edebilir miyim? Çünkü geçtiğimiz 2 hafta boyunca final sınavlarımız vardı bunu izah ettim evet dedi daha sonra bende gönül rahatlığıyla sözleşmeyi aldım bugün aradılar ücret talep ettiler. Meğerse 14 gün dedikleri o sözleşmeye atılan imzadan sonraymış ben dedim bugün 14.gün. Hayır imzayı attınız andan itibaren sayıyoruz ablacım aktive etmedim sisteme girmedim vu bunu satan adam bana bu şekilde satmadı. Bu süreden bahsetmedi gel görki o bizi bağlamaz savcı, polis falan dedi 3 oldu aramaları ben sisteme girmedim. Size sorum acaba ayaküstü yapılan imzanın bi geçerliliği var mı ? Çünkü denemediğim bi programa 650 TL vermek istemiyorum. Gerçi bana sen öğrencisin 500 nakit ver kartla taksit yaparız falan diyor istersen beğenme bu parayı vereceksin diyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Yarın tüketici heyetine başvuracam sizin aranızda bu durumu yaşayan var veya bilgisi olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. (Gerek olursa sözleşmenin fotoğrafını atabilirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyursunlar, arasınlar savcıyı. Zaten mahalle ağzıyla konuşmasından anlarsın bir cacık olmadıklarını. Fakat senin de kusurun var. Zira okumadan imza atmamalısın.

Sonuçta imza senin imzan, ama tek hatan bence bu.
Olaydan sıyrılabilirsin sonuna kadar yasal yolda devam et.
Ama sözleşmenin içeriği ve açıklarıda önemli, hukuk okuyan veya avukat bir tanıdığın varsa mutlaka göster sözleşmeyi.

Öncelikle konuyu daha açmalısınız. Olay, zaman önemli...
aga 02.07.2016 tarihinde izmirde bir kadın yanıma geldi bu sistemden bahsetti ilk başta hayır felan desemde baya ısrar üzerine 14 gün içinde cayma hakkım olduğunu da öğrenince kabul ettim imzaladım aylık 65 tl taksitle toplamda 650 tl ücreti vardı aynı bu arkadaşa olduğu gibi ben siteye giriş yapıp kodu aktif ettikten sonraki yani ilk kullanımdan sonraki 14 gün içinde cayma hakkım olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş hiç kullanmadığım halde 650 tl istiyorlar ödemek zorunda mıyım

aga 02.07.2016 tarihinde izmirde bir kadın yanıma geldi bu sistemden bahsetti ilk başta hayır felan desemde baya ısrar üzerine 14 gün içinde cayma hakkım olduğunu da öğrenince kabul ettim imzaladım aylık 65 tl taksitle toplamda 650 tl ücreti vardı aynı bu arkadaşa olduğu gibi ben siteye giriş yapıp kodu aktif ettikten sonraki yani ilk kullanımdan sonraki 14 gün içinde cayma hakkım olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş hiç kullanmadığım halde 650 tl istiyorlar ödemek zorunda mıyım
Net konuşabilmem için sözleşmede yazan maddeleri bilmem gerekiyor. Ancak ona göre sonuçları ve yapman gerekenleri sana söyleyebilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı