Karnıma bir darbede nefesim kesiliyor ne yapmalıyım?

kadirbulut10

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar bundan önce ufak sokak kavgalarına katıldım ve karnıma bayağı sert darbe yedim nefesim kesildi sonra spora başlayıp biraz karın kası yaptım 1 ayı geçiyor ama bırak yumruk yemeyi kendim, kendime vurduğumda bile nefesim kesiliyor. Bugün bir arkadaş şaka olsun diye vurdu kendimi sıkmama rağmen bir işe yaramıyor, ne yapmam gerek?

Doktor olmanıza gerek yok , fikrinizi beyan edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bundan önce ufak sokak kavgalarına katıldım ve karnıma bayağı sert darbe yedim nefesim kesildi sonra spora başlayıp biraz karın kası yaptım 1 ayı geçiyor ama bırak yumruk yemeyi kendim, kendime vurduğumda bile nefesim kesiliyor. Bugün bir arkadaş şaka olsun diye vurdu kendimi sıkmama rağmen bir işe yaramıyor, ne yapmam gerek?

Doktor olmanıza gerek yok , fikrinizi beyan edebilirsiniz.
İlk cevap mantıklı hocam. Acı eşiğiniz yükseldikçe umursamamaya başlarsınız. Kısmi ölü deri oluşumu gibi denebilir bence. Çünkü artık hissizleşiyorsunuz. Yediğiniz darbenin de tam karnınıza mı yoksa diyafram çevresine mi geldiği de önemli aslına bakarsanız. Özellikle karaciğer ve diyafram çevresine gelirse nefesiniz daha uzun süre kesilecektir şahsi fikrimce çünkü ikisi de hassas organlardır

Hocam acı eşiğini yükseltmek için darbe almak gerekli yani acıya alışmak gerekiyor. Ama bir arkadaşınız sürekli vurup durmasın ciddi bir zarar verme ihtimaliniz var kendinize. En iyisi gidip uzmanına sormak.
Aynen. Sonuç olarak spor olarak yapışmayacak bu olay. Zevki olarak yapılacak. Bir sorun ortaya çıkabilir.

Aynen. Sonuç olarak spor olarak yapışmayacak bu olay. Zevki olarak yapılacak. Bir sorun ortaya çıkabilir.
Zaten karın bölgesine darbe yiyince nefesin kesilmesi gayet normal bir durum ve darbelere alışmak falan da uzun sürecektir gibi geliyor. En iyi çözüm bence kavgadan olabildiğince uzak durmaktır.

Zaten karın bölgesine darbe yiyince nefesin kesilmesi gayet normal bir durum ve darbelere alışmak falan da uzun sürecektir gibi geliyor. En iyi çözüm bence kavgadan olabildiğince uzak durmaktır.
Hocam karın boşluğunun üstü tam göğüs kafesinin bitişi , normalde insan karnını kasınca, karnına darbe yerse kesilmez , yanlardan yerse kesilir ama bende direk kasınca bile ufak darbede kesiliyor .

Hocam karın boşluğunun üstü tam göğüs kafesinin bitişi , normalde insan karnını kasınca, karnına darbe yerse kesilmez , yanlardan yerse kesilir ama bende direk kasınca bile ufak darbede kesiliyor .
Hocam demek ki dayanıklılığınız düşük zaten birçok kişi darbe yese nefesi kesilir ama ben pek idmanlı olmasam bile tek yumrukta kesiliyor diyemem. İnsandan insana değişiklik gösterebilir, dediğim gibi en mantıklısı boks veya başka bir dövüş sporuna gidip bu konuna kendinizi "hoca eşliğinde" geliştirmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı