[Karşılaştırma] Samsung 860 EVO vs Seagate Barracuda 120

Çok da yanlış sayılmaz ama fiyatına göre daha iyi ürünler var.
Samsung'un bir SSD'si ile ondan nitelik bakımından çok daha iyi ürünlerin karşılaştırma konusuna bakıyorum, adam Samsung bu işin kralı Samsung al diyor. Bahsettiğim mevzu bu. Samsung'un ürünleri kaliteli genel olarak, bunu eleştiremem.
İstediği kadar kaliteli olsun, ben olsam 320 TL'ye 120 GB SSD almazdım. Seagate Barracuda SSD çok pahalı.
Modelin ismi Barracuda 120 ama sen bilirsin :D

Aldığınız zaman fiyatına göre güzel üründü hocam, Sosyal'de yavaş yavaş Samsung kral algısından dışarı çıkılması güzel.
Yani hocam uzun zamandır Samsung'a doğru dürüst rakipler çıkmamıştı. SanDisk ve WD mesela isteseler güzel bir SSD yaparlar ve Samsung'a ciddi rakip olurlar ama yapamıyorlar. Yazılımları bile amatörce SanDisk ve WD'nin. Seagate ise bir türlü HDD pazarından kafasını kaldırıp SSD pazarına giriş yapmamıştı. 2019 yılında SSD ile ilgili atılımlar yapmaya başladılar.

Barracuda, Firecuda ve Ironwolf olmak üzere üç tane SSD serisi çıkardılar 2020 Mayıs aylarında. Devamı gelecektir umarım. Seagate güzel işler yapabilecek bir firma çünkü. WD ve SanDisk gibi ortalarda kalmıyor direkt üstlere oynuyor. Bu Firecuda 520 mesela dehşet bir NVMe SSD. Direkt Tier listelerinde en üstlerde yer alıyor. Ben oralarda pek SanDisk falan göremiyorum mesela. Yine WD en üstlere SSD çıkarıyor ama SanDisk çıkarmıyor.

Neyse rekabet güzeldir. Samsung'a şöyle güzel bir rakip lazım ki rekabet artsın ve daha iyi SSD'ler çıksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı