Steam Kart düşürme nasıl yapılır?

SehmusInalV

Picopat
Daha fazla  
Hocalarım selam...

Yıl oldu 2023 ve bazı yerlerde Steam'de koleksiyon kartı düşürüp satmayla alakalı bir şeyler gördüm.

• Bu olay nasıl işliyor?
  • Günümüzde yapılır mı?
  • Hangi oyunlarda kart düşer?
  • Nasıl yapmamız gerekiyor?
  • Kart düşürme hakkı nedir?
  • Hangi oyunda kaç hakkımız var?
Kusura bakmayın. Bu olaylara biraz yabancıyım.
Bu soruların cevabını verebilecek birini arıyorum.

Teşekkürler iyi geceler...

Hocam kart genelde 1-2 liralık anime oyunlarından düşüyor ve Idle Miner gibi uygulamalardan yapılıyor. Çok kâr getirisi beklemeyin. Ayrïca her oyunun kart sayıları da farklı oluyor.

• Günümüzde yapılır mı?

- Yapılır ancak eskisi kadar getirisi olmaz.
- Oyunları kendiniz bulmalısınız. Bu oyunların olduğu listeler var araştırarak bulabilirsiniz.
- Oyunu açık bırakacaksın ya da bazı programlarla açacaksın 2 saati geçtiğinde kart düşecek sonra satacaksın.
- Oyundan oyuna değişir. Bazı oyunların 8 kartı olur sana 4'ü düşer.

1. Oyun oynuyorsunuz oynadıkça kart düşüyor.
2. Evet.
3.Koleksiyon Kartları özelliği bulunan tüm oyunlarda.
4.
Bunu indir.
Buraya tıkla. 1,05 liraya kadar olan tüm oyunları ekle.
Ardından mobil için Iddle Daddy PC için ArchiSteamFarm uygulamalarını indir.
5. Oyunlardaki düşürebileceğiniz kart sayısıdır.
6. Genellikle 3 kart hakkınız olur. Bazı oyunlarda daha fazla olabilir.

Not: Daha bugün yaptım 15 lira ile 20 civarı oyun aldım. İlk 20 kartta 10 liram olmuştu bile. Parlak kart düşmüştü. (7,90 ₺)

Çok dert iş. Mesela bende 6 saat kart düşmemişti hala da düşmüyor. Sorunu ne yaptıysam çözemedim.

• Günümüzde yapılır mı?
Yapılır.
Steam arama kısmından "Steam koleksiyon kartları" seçeneğini seçerek veya istediğiniz mağazanın özellikler kısmına bakarak görebilirsiniz. Eğer kart düşüyorsa "Steam Koleksiyon Kartları" şeklinde yazar.
Eskiden tek tek oyunun adını pazara yazarak araştırmayı önerirdim. Fakat bunun artık zaman kaybı olduğunu düşünüyorum. 1.05'e kadar olan oyunların çoğu kâr ettiriyor. Tavsiyem ucuz oyunları alıp Idle Master ile kart düşürmeniz.
Kart düşürme hakkı nedir?
Hangi oyunda kaç hakkımız var?
Her oyunun farklı kart düşürme hakkı oluyor. Bu genellikle "oyunun kart sayısı/2" veya "(oyunun kart sayısı/2)+1) şeklinde oluyor. Eğer Steam Inventory Helper kullanırsanız kaç kart hakkınızın kaldığını görebilirsiniz. Kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim.

Hocalarım selam...

Yıl oldu 2023 ve bazı yerlerde Steam'de koleksiyon kartı düşürüp satmayla alakalı bir şeyler gördüm.

• Bu olay nasıl işliyor?
  • Günümüzde yapılır mı?
Kusura bakmayın. Bu olaylara biraz yabancıyım.
Bu soruların cevabını verebilecek birini arıyorum.

Teşekkürler iyi geceler...

-Oyun içinde kaldıkça kart düşüyor.
-Yapılır
-Steam mağazandan filtreleyip en ucuz oyunları almalısınız.
-Idle Master gibi uygulamalar kullanmanızı öneririm (YouTube öğretici bakarsanız iyi olur)
-İlk 2 saat içinde 3 sonrasında 2 veya 3 kart düşebiliyor.
-Tüm oyunlarda aynıdır.
Not: Yaklaşık 3 4 ay önce yapmıştım 2 TL'yi 30 TL yapmıştım yakın zamanda yapan arkadaşım 70 80TL kâr'a geçti.
Not: Genellikle cinsel içerikli oyunlarda altın kart oluyor onlar çok değerli oluyor eğer altın kart düşürürseniz bayağı güzel kâr'a geçersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı