Çözüldü Kart iptal edildiği için kredi notu düşer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

famehooker

Centipat
Daha fazla  
İki kredi kartım vardı bugün birini iptal ettim. Kartı iptal ettiğim için kredi notum düşer mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kredi notunun %32’si limitlere ve borca göre hesaplanıyor. İptal edilen kart, bu hesaplamaya etki edebiliyor. Ayrıca eski bir ürününüzü kaybetmiş oluyorsunuz.

Kredi notunun %32’si limitlere ve borca göre hesaplanıyor. İptal edilen kart, bu hesaplamaya etki edebiliyor. Ayrıca eski bir ürününüzü kaybetmiş oluyorsunuz.

Çözüm
Arkadaşın iki kredi kartı varmış, herhalde aktif olarak kullanıyor olması gerek. Birini iptal ettirmiş.

Evet, öyle oldu.

Kredi notunun %32'si limitlere ve borca göre hesaplanıyor. İptal edilen kart, bu hesaplamaya etki edebiliyor.

Hocam, İş Bankası ve Garanti kartı kullanıyordum. İş Bankası yerine Garanti kartını iptal ettim. İyi mi yapmışım? :D

Türkiye İş Bankası'nın kampanyaları daha iyi oluyor. Garanti BBVA kartını iptal etmek yerine aidatsız karta çevirmek daha iyi bir tercih olurdu. :)

Ahhaha, aslında ikisi de aidatsız kart. Öğrenci olduğum için aidatsız kartları oluyor her iki bankanın da ama ben sürekli kart borcu ödemekten bıktığım için birini iptal etmek istedim. :)

Her seferinde kart başvurunuzu onaylamayabiliyorlar. Aynı şekilde limit düşürünce de eski limiti geri vermeyebiliyorlar. Kullanmadığınız kartları iptal etmek yerine aidatsız olarak tutmak iyi bir fikir oluyor. Zaten aidatsız kartı iptal etmektense köşede tutmanız daha iyi olurdu. En azından artık oradaki limitinizi İş Bankası için kullanabilirsiniz. :)

Her seferinde kart başvurunuzu onaylamayabiliyorlar. Aynı şekilde limit düşürünce de eski limiti geri vermeyebiliyorlar. Kullanmadığınız kartları iptal etmek yerine aidatsız olarak tutmak iyi bir fikir oluyor. Zaten aidatsız kartı iptal etmektense köşede tutmanız daha iyi olurdu. En azından artık oradaki limitinizi İş Bankası için kullanabilirsiniz. :)

Öğrenci olduğum için iki kredi kartı bana fazla geliyordu ve ikisini de iradesiz bir şekilde kullandığım için birini iptal edeyim dedim işte. :) Fazla limit benim için tehlikeli ay sonunu düşünmeden harcadığım için ahhahaha.

Yeni konular

Geri
Yukarı