Kas ağrısı ile spor yapılır mı?

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Merhabalar, karantina nedeniyle 1-2 aydır gittiğim spor salonuna ara vermek zorunda kaldım. İki gün önce ise devam etmeye karar verdim. İlk spora gittiğim gün gibi, spordan sonraki gün orta denebilecek derece ikinci gün ise ortadan biraz daha fazla denebilecek derecede bir ağrı var kaslarımda. 2 güne 1 tüm vücut çalışıyorum. Ağrı var iken spor yapmak zararlı mıdır? Teşekkürler.

Merhabalar, karantina nedeniyle 1-2 aydır gittiğim spor salonuna ara vermek zorunda kaldım. İki gün önce ise devam etmeye karar verdim. İlk spora gittiğim gün gibi, spordan sonraki gün orta denebilecek derece ikinci gün ise ortadan biraz daha fazla denebilecek derecede bir ağrı var kaslarımda. 2 güne 1 tüm vücut çalışıyorum. Ağrı var iken spor yapmak zararlı mıdır? Teşekkürler.
Kaslarınla ilgili bir şey varsa doktora gözükmeni tavsiye ederim. Spor ağrısı ise bir şey olmaz. Ben 6 ay gittim. Çok kas ağrısı çektim en başlarda.

Dostum 3 yıla yakındır boks yapıyorum. Tekme atarken belimde bir ağrı oldu. O ağrıyla 2 hafta gittim. Sonrasında yattığım yerden kalkamaz hale geldim. O halimlede gittim ağırlık kaldırdım. En ufak hareket edecek halim kalmadı. Doktora gittim. Belimde eklemler üst üste çıkmış. Seninde bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

@Blodiy Çok geçmiş olsun... Doktorluk bir durum yok, spor sonrası herkeste olan bir kas ağrısı benimkisi. Spor salonuna giderek fazla ağrımayan kas gruplarını hafif çalıştırma kararı aldım. Yorumlar için çok teşekkür ederim.

@Blodiy Çok geçmiş olsun... Doktorluk bir durum yok, spor sonrası herkeste olan bir kas ağrısı benimkisi. Spor salonuna giderek fazla ağrımayan kas gruplarını hafif çalıştırma kararı aldım. Yorumlar için çok teşekkür ederim.
Hmm bende sizi kendim gibi Boks düşündüm :D. Eğer Fitness ise tabiki olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı