Kas ağrısı nasıl geçer?

swolxt

Picopat
İyi aksamlar. Aslında 2-3 ay önceye kadar salona düzenli gidiyordum ama bir sakatlık geçirdim o yüzden 3 ay gidemedim. Şimdi yeniden başladığımda aynı ağırlıklara başladım ve şu an alt kol ile üst kolun birlestiği yerde felaket bir ağrı var kolum 45 derceden fazla açılmıyor. Bu ağrıyı nasıl geçirebiliriz? Ne yaparsak, yersek kaslar yapıma geçer?

O ağrı, kaslarınızın adapte olma sürecine girdiğini gösterir. Bunu geçirmenin yolu yoktur, maalesef o ağrıyı çekmek zorundasınız. Kas gevşetici yardımcı olabilir ama tavsiye etmem. Ağrınız var diye spora gitmemezlik yapmayın.

İyi aksamlar. Aslında 2-3 ay önceye kadar salona düzenli gidiyordum ama bir sakatlık geçirdim o yüzden 3 ay gidemedim. Şimdi yeniden başladığımda aynı ağırlıklara başladım ve şu an alt kol ile üst kolun birlestiği yerde felaket bir ağrı var kolum 45 derceden fazla açılmıyor. Bu ağrıyı nasıl geçirebiliriz? Ne yaparsak, yersek kaslar yapıma geçer?

Hamlık ağrısı dediğimiz şey bu. 4 yıldan fazladır antrenman yapmama rağmen 1 hafta ara verip tekrar başlayınca bende de oluyor. En güzel yöntem bolca esneme yapıp varsa masaj aleti ilet oraları gevşetmek, kas gevşetici krem sürmek olur. Birkaç antrenman sonra zaten kendiliğinden geçecektir.

Hamlık ağrısı dediğimiz şey bu. 4 yıldan fazladır antrenman yapmama rağmen 1 hafta ara verip tekrar başlayınca bende de oluyor. En güzel yöntem bolca esneme yapıp varsa masaj aleti ilet oraları gevşetmek, kas gevşetici krem sürmek olur. Birkaç antrenman sonra zaten kendiliğinden geçecektir.
Hocam peki yarın spora gitsem sıkıntı cikarmi kaslar bozulurmu?

Hamlık ağrısı o geçen hafta bende çok fena çekmiştim. 😁 3 güne kolunu açabilecek kadar geçiyor o üç gün içinde ben gitmedim zaten o ağrıyla spor falan yapılmaz.

Hocam peki yarın spora gitsem sıkıntı cikarmi kaslar bozulurmu?

Tabii ki sorun olmaz. Ama en az 1 gün ara verdiğinden emin ol ve aşırı zorlama kendini. Kaç set kaç tekrar yaptığını bilmiyorum ama ne yaparsan yap o setin sonunda 2-3 tekrar içeride kalacak şekilde yap. Kaslarında derman kalmayana kadar zorlamak zarardan başka bir şey değildir.

Geri
Yukarı