Kas geliştirme için 140 kilo fazla mı?

Vercetti94

Femtopat
Merhabalar, boyum 180, 140 kiloyum. Vücut yapmak istiyorum ama önce kilo mu vermem lazım tam bilemiyorum. Sadece kardiyoyla mı başlasam yoksa ağırlık antremanı + kardiyo mu yapsam?

Önce kardiyo ile dayanıklılığınızı arttırıp, adaptasyon sağlayın. 2 ay sonra ağırlık çalışmaya başlayabilirsiniz. Antrenman öncesinde ve sonunda 15'er dakika kardiyo yapabilirsiniz. 110 kilodan, 75 kiloya 4 ay gibi bir sürede, sarkma vs. olmadan düştüm. Her antrenmanda 3 tişört değiştiriyordum.

Hedefine bağlı. Ben powerlifting yapıcam diyip yağlı olmayı normalleştirmeye kalkma bence fit ve estetik gözükmeyi hedefle vucüt çalıştığın esnada aynı zamanda kardiyo yaparak kiloda aylık hedefler koy sağlıklı beslen. Ve kesinlikle kilo vermeye başla.

Hedefine bağlı. Ben powerlifting yapıcam diyip yağlı olmayı normalleştirmeye kalkma bence fit ve estetik gözükmeyi hedefle vucüt çalıştığın esnada aynı zamanda kardiyo yaparak kiloda aylık hedefler koy sağlıklı beslen. Ve kesinlikle kilo vermeye başla.
Biraz daha normal kilolara ulaşana kadar hiç ağırlık çalışmasan daha iyi olur. Kilolu olduğun için estetik gözükmek senin için diğer insanlara göre çok daha zor olucaktır pes etme idareli bir şekilde sporunu yap.

Sana tavsiyem hem vicut çalışman hem de kardio yapman. 104 kilodan 77 kiloya indim bende. Ağırlık çalışmadan kardio yaparsan kas erimesi gerçekleşir ayrıca sarkmalar da gözükebilir. Ama iyi bir ağırlık programı ile kardioyu birleştirirsen hem yavaş yavaş yağları eritirsin hem de kas kütleni yer yer korur bazen de üstüne as biraz inşa edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı