Kas kazanmak için ne kadar kalori almalıyım?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Merhaba. 186 boyunda, 86 kiloyum ve yaşım 18. Başlayalı daha 1 hafta oluyor. Hem kalori açığı verip hem kas yapabiliyor muyum? Eğer yapamıyorsam kas yapmak için günlük ne kadar fazladan kalori almam lazım?

Kas kütlesi yapmak için illa yüksek kalorili beslenmeniz gerekmiyor. Yüksek proteinli ve et tüketimini arttırsanız da yeterli bir kas kütlesine ulaşabilirsiniz.

Yok ben doğal olarak desteksiz kas yapmak istiyorum derseniz de istediğiniz kas kütlesine göre değişir, eğer tank gibi olmak istiyorum derseniz kalorisi yüksek besinler tüketip sürekli spor yapmanız gerekir.

Ancak uzaktan ne dersek diyelim tam fayda sağlamaz, bulunduğunuz spor salonundaki hocadan size özel besin tablosu çıkarmasını isteyin veya diyetisyene gidip isteğinize göre besin tablosu yaptırın ve değerlendirme de alın.

Son düzenleme:
Kalori açığı yapıp kas kazanmanız mümkün değil. Kalori açığı verirken sadece gücünüzü korumanız mümkün.

Kas kütlesi istiyorsanız, yüksek proteinli ve yüksek karbonhidratlı yiyecekler yemeniz gerekli. Daha yeni başladığınız için bunlara gerek yok fakat sonradan lazım olacak.

Kilo vermek istiyorsanız, önce kilonuzu sağlıklı bir şekilde verin. Daha sonra kas kazanımına geçersiniz.

Geri
Yukarı