Kas yaptıktan sonra kolda morluk

Berat kartal

Decapat
Daha fazla  
Kol kası yaptık 2 gün önce arka kol omuz sırt kol çalıştım 1 gün sonra sağ kolumun damarlarının olduğu yerin biraz sol tarafında yuvarlak bir kucuk morluk olduğunu gördüm. Sizce ne olabilir? Korkmaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki çalışırken fark etmeden bir yere vurmuşsunuzdur veya sıkıştırmışsınızdır. Spor yaparken o anın sıcaklığıyla hissetmemiş olabilirsiniz.

Eğer başka morluklar çıkmaya devam ederse, doktora görünün.

Ayrıca bir günde 4 bölge çalışmak sağlıklı değil.

Spor yaparken ani ters ve ısınmadan yapılan hareketler sonunda bu tarz ağrılar mevcut. Birkaç güne geçer.

Belki çalışırken fark etmeden bir yere vurmuşsunuzdur veya sıkıştırmışsınızdır. Spor yaparken o anın sıcaklığıyla hissetmemiş olabilirsiniz.

Eğer başka morluklar çıkmaya devam ederse, doktora görünün.

Ayrıca bir günde 4 bölge çalışmak sağlıklı değil.

Sadece 1 noktada ve normal ağrı var kolumda ikinci günü yarın veya diğer gün tamamen gider ağrılar çünkü nasıl vurabilirim kolumun damar kısmını onu anlamadım ya da sizin dediğiniz gibidir carpmısımdır.

Spor yaparken ani ters ve ısınmadan yapılan hareketler sonunda bu tarz ağrılar mevcut. Birkaç güne geçer.

Isınmayı şöyle yapıyorum. kollarımı bacaklarımı vücudumu 1 dk ısındırıyorum.

Sadece 1 noktada ve normal ağrı var kolumda 2.ci günü yarın veya diğer gün tamamen gider ağrılar çünkü nasıl vurabilirim kolumun damar kısmını onu anlamadım ya da sizin dediğiniz gibidir carpmısımdır

Isınmayı şöyle yapıyorum kollarımı bacaklarımı vicudumu 1 dk ısındırıyorum

Üst göğüs ve alt göğüs şişirmek için kullanılan büyük halteri boştayken boştayken demem. Ağırlık olmadan. Her iki sephaya yatıp 2 veya 3 kez 10 tekrar yapsan kollar ısınıyor zaten. Dinlenmeden.

Isınmayı şöyle yapıyorum kollarımı bacaklarımı vicudumu 1 dk ısındırıyorum.

Isındırsanız bile bir hareketi yanlış yapmanız ve devam etmeniz böyle sonuçlar ya da uzun süreli sakatlıklara bile neden olabiliyor. Belki de yaptığınız ısınma yetersiz kalmış bile olabilir, daha dikkatli olmanızı öneririm. Muhtemelen yanlış bir hareket sonucunda oluşmuştur.

Sadece 1 noktada ve normal ağrı var kolumda ikinci günü yarın veya diğer gün tamamen gider ağrılar çünkü nasıl vurabilirim kolumun damar kısmını onu anlamadım ya da sizin dediğiniz gibidir carpmısımdır.

Isınmayı şöyle yapıyorum. kollarımı bacaklarımı vücudumu 1 dk ısındırıyorum.
1 dakika ısınmak yeterli değil. Özellikle havalar soğuk olduğu vakit, 15 dakika boyunca ısınma hareketleri yapmanız gerekmekte.

Başlayacağınız ilk hareketin en düşük ağırlığında 2x20 tekrar yapabilirsiniz ısınma olarak ekstra.

Vücudunuz soğukken antrenmana başlamayın, vücudunuz ısınsın öyle başlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı