Kas yenilenmesi olması gerekenden fazla zaman alıyor

RevClevent

Hectopat
Yer
Gerçeklik
Öncelikle 16 yaşındayım ve evde kendim fitness hareketleri ile kendimi dinç tutmaya çalışıyorum. 3 gün önce biceps çalışmıştım 5 kilogramla. Daha yeni başladım sayılabilir fakat internet sitelerine ya da forumlara baktığımda küçük kas grupları için kas yenilenmesi 48 saattir diyorlar. Yaklaşık olarak 65 saat oldu fakat hala kas acısı mevcut ne yapabilirim bu konuda? En azından vaktinde kas yenilenmesi olması için suplement vesaire kullanmamı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu birçok koşula bağlı olabilir. Oruç tutuyorsan besin alma düzeninde ki değişiklik kas yenilenmesini uzatabilir, genetik olarak kasların bu duruma geç adapte oluyor olabilir, yeni başladıysan hamlanmış vücutta kas yenilenmesi uzun sürebilir, dengesiz beslenme ve yetersiz uyku yapabilir, vücudunun kendini toplama süresi henüz alışmamış olabilir. İnternette yazan sürelere takılma. 1-2 hafta dene eğer bu süreler kısalmıyorsa o zaman tekrar yazarsın.

Canlı bir organizmaya süre biçmek dünyadaki en saçma şeylerden biri. Adı üstünde; canlı. Yani değişken. Buna takılmayın. Önemli olan ağrının olması ve onun şiddeti. Ne kadar çok sürer ise o kadar iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı