Kasa açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

napterz

Femtopat
Merhabalar. Dün termal yenilemek için kasanın içini açtım ve işlemci soketinde pinlerin yamuk olduğunu gördüm. Daha sonra tekrar işlemciyi üstüne koyup termalini sürdüm ancak kasa açılıyorken ekrana görüntü gelmiyor. Çalışan bir sistemim ile RAM'leri, ekran kartını, BIOS pilini değiştirdim ancak bir hareketlenme olmadı. PSU'nun fişini çekip düğmeye 30 saniye basılı tutup veya sürekli bas çek yaptım ancak değişen bir şey olmadı. Aklımdaki son çözüm işlemci soketindeki pin yamukluklarını kendim düzeltmeyi denemek olacak. Bilgisayarcıya vermek istemiyorum güvenim olmadığından ancak son umut o şekilde olacak gibi. Cevaplarınızı bekliyorum.

Merhabalar. Az önce birkaç yer gezdim birkaç da bilgisayarcı. Ancak bir bilgisayarcı bu durumun hiç olamayacağını düzeltilse bile kısa devre yüzünden işlemciyi bile bozabileceğini söyledi. Bu durum hakkında böyle bir şey söyleyebilir miyiz? Eğer değilse şimdi kuyumcuya götürüp yaptırtacağım.

Bence birkaç tane daha bilgisayarcı gezin olmazsa kuyumcuya gidin o da yapamazsa artık benim dediğim yöntemi yapın ama riskli

Yeni konular

Geri
Yukarı