Kasa açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Dogukan000

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Patriot Elite Dual 16GB (2x8GB) 3200Mhz DDR4 CL18
SSD veya HDD modeli
Netac NV2000 512GB 2500/1950 MB/s NVMe M.2
Ekran kartı
Palit RTX3060 StormX 12GB 192Bit GDDR6(LHR)
Anakart
Asus PRIME H510M-D S+V+GL 1200p × 1
İşlemci
Intel Core i5 11400F 2.6 GHz 4.4 GHz 12MB LGA1200P
Merhaba. Şubat ayında aldığım bilgisayarımda son birkaç aydır bu problem mevcut. İlk başlarda bilgisayar kendi kendine açılıp kapanıyordu ısınmadan dolayı olduğunu düşündüm fakat bilgisayarımın hiç ısınmadığını fark ettim. Bu bir süre böyle devam etti internette gördüğüm şeyleri yaptığım zaman çözülmedi. Bir süre sonra bilgisayar kapandı ve açılmadı. Anakartımda LED yok. (varsa bile çok bakmama rağmen göremedim sanırım)
Bu yüzden evdeki buzzeri takarak problemin ne olduğunu bulabilirim diye düşündüm. Her neyse buzzeri taktım ve ekstra hiçbir yapmadım bilgisayarım açıldı bir süre kullandım 3 hafta falan. Sorunsuz bir şekilde kullanıp kapadığım akşamın ertesi sabahı bilgisayarım açılmadı ve sürekli olarak "bip bip bip bip" sesi gelmeye başladı 10 defadan fazla olduğunu söyleyebilirim. İnternette birkaç şey gördüm BIOS pilini çıkartın ekran kartını çıkartıp takın RAM'lerle oynayın falan. BIOS pilini çıkarttığım zaman bilgisayar açıldı ve 2-3 hafta daha kullandım ve sonrasında tekrar aynı hatayı verdi. 2 gündür aynı sorunla karşı karşıyayım. Güncel olarak problem şöyle bilgisayarı açmaya çalıştığım zaman aralıksız olarak 10 - 15 kez buzzerdan bip bip bip sesi geldi ve ekrana görüntü gelmedi çalıştığım için uğraşmak istemedim akşam geldiğim zaman tekrar bakmaya çalıştığımda ise bilgisayarın düğmesine tıkladım fanlar falan dönmeye başladı fakat bip sesi ve ekrana görüntü gelmiyordu işlemci fanı, ekran kartı fanı ve diğer fanlar anında çalışıyor. Şöyle bir şey daha var bilgisayarın güç düğmesine bastığım zaman açılırken gelen tek seferlik " bip" sesi gelmiyor fakat tüm fanlar çalışıyor. Ayrıca problemin monitörle bir ilgisi yok farklı monitörlerde de denedim.

Geri
Yukarı