Kasa alışverişinde kazık yedim

Sizin gibi beleşe para kasmaya çalışanlar yüzünden ülkemiz kötü durumlarda ne yazık ki hocam
Para kasmakla ne alakası var? Vaziyeti en başta anlattım. Mesajların devamını da okursanız etik bulmadığımı ve o sürece girmeyeceğimizi de söyledim. Okumadan kendinize göre yargısız infaz yapmayın. Kasa biz aldıktan sonra her yerde 1400 TL' den satışa sunulduğu için vaziyeti anlattım. Beleşe para kasmak falan demişsin. Teessüf ederim.

Anladığım kadarıyla pahalıya alınmış kasayı açmışsınız, belki sistem de kurmuş olabilirsiniz. Seri no vs gibi kayıtlardan sorun yaşamanız muhtemel, ancak şu yapılabilir: eğer teslimat sürecinin hızlı işleyeceğine inanıyorsanız, kapalı kutu kasa elinize geçer geçmez iade deneyebilirsiniz ilk firmaya, kabul olmazsa ikinci firmaya hızla iade edebilirsiniz. Strese ve riske değer mi? Bence hayır...

Hocam sorun kendi ürününü iade etmesi değil. Ucuza satan yerden alıp, pahalı aldığı yere iade etmek.
14 gün iade hakkını kullanması gayet doğal bir hakkı bunda bir sorun yok zaten.
Bu oldukça etik ve çoğu yerin eğer siz aldığınızda pahalı ise ve iade hakkınız varsa iade edip ucuza alın dediği bir yer. Mesela başka bir alışveriş sitesi olan Amazon eğer bir ürünü aldıktan sonra fiyatı düşerse düşen fiyat kadar hediye kartı gönderiyor veya dijital platform olan Steam'de bir oyunu satın aldıktan sonra iade hakkını kaybetmene sebep olacak şeyleri yapmadıysan indirime girdiği için iade etme hakkı sunuyor. Bu işin etikle alakası yok. 14 günlük cayma hakkı var ve cayma hakkını kaybedecek şey yapmadığı sürece ürünü beğenmediği için bile iade edebilir. Herhalde satıcı sizsiniz. Bir yerlerinizden saçma sapan şeyler uyduruyorsunuz.

Ürünü size satarlarken kimse sizi zorlamamış, tedbirsizlik yapmışsınız. Durumu kabullenin. Önerilen tavsiyelerin hepsi yolsuzluk, dolandırıcılık suçuna giriyor. Türkiye neden rakipsiz bu konuda, şu konu içinde gördüm. Bir halt olmaz sizden..

Bu oldukça etik ve çoğu yerin eğer siz aldığınızda pahalı ise ve iade hakkınız varsa iade edip ucuza alın dediği bir yer. Mesela başka bir alışveriş sitesi olan Amazon eğer bir ürünü aldıktan sonra fiyatı düşerse düşen fiyat kadar hediye kartı gönderiyor veya dijital platform olan Steam'de bir oyunu satın aldıktan sonra iade hakkını kaybetmene sebep olacak şeyleri yapmadıysan indirime girdiği için iade etme hakkı sunuyor. Bu işin etikle alakası yok. 14 günlük cayma hakkı var ve cayma hakkını kaybedecek şey yapmadığı sürece ürünü beğenmediği için bile iade edebilir. Herhalde satıcı sizsiniz. Bir yerlerinizden saçma sapan şeyler uyduruyorsunuz.
Konu kapandı bir kere hala bu kadar uzaltılması gereksiz. Satıcı sizsiniz falan diyerek ne ima etmeye çalışıyorsunuz anlamadım. Konunun açıklamasını arkadaşta ben de net olarak yaptık ve okuduğunuzu anlamadığınızı düşünüyorum çünkü ben aldığı ürünü iade etme gibi bir şey söylemedim. Tekrardan dikkatli okursanız A satıcısından aldığı ürünü, B satıcısına iade etmesinin doğru olmayacağını söyledim.

Ürünü size satarlarken kimse sizi zorlamamış, tedbirsizlik yapmışsınız. Durumu kabullenin. Önerilen tavsiyelerin hepsi yolsuzluk, dolandırıcılık suçuna giriyor. Türkiye neden rakipsiz bu konuda, şu konu içinde gördüm. Bir halt olmaz sizden..
Arkadaşım 7 sayfa mesaj yazılmış. Konu başlığı altındaki içeriği okuyarak bana akıl vermeye, beni yaftalamaya çalışmayın. Mesajlarımı okusan şunları yazmazdın. Nasıl forum kullanıcısısınız siz yahu.

Arkadaşım 7 sayfa mesaj yazılmış. Konu başlığı altındaki içeriği okuyarak bana akıl vermeye, beni yaftalamaya çalışmayın. Mesajlarımı okusan şunları yazmazdın. Nasıl forum kullanıcısısınız siz yahu.
Hocam konuyu rapor ile kilitleyin çünkü mesajları okumadan yorum yapan arkadaşlar var ek olarak konu kapandı.

Dolandırıcılık neresinde var ki? Böyle bir ülkede kimse kusura bakmasın ama iade hakkını sunmuşsa, iadesini alır ve ucuz olanı tercih eder. Tüketicinin hakkıdır bu. O satıcı da bunu bilip pahalıya satmayacaktı, bu kadar basit.
Tamam da, pahalıya sattı dediğimiz kişiden 100 kasa aldıysa, yalnızca bu 100 kasa için iade hakkı var. X kişisinden aldığını Y kişisine satmaktan bahsetmiyoruz çünkü alıcı konuyu açan arkadaştan kasa satın almak değil verdiği ürünleri geri almakla mükellef. Başkasından aldığı kasaları da "senden aldım" diyip bu adama iade etmeye çalışırsa, bu dolandırıcılık olur.

Tamam da, pahalıya sattı dediğimiz kişiden 100 kasa aldıysa, yalnızca bu 100 kasa için iade hakkı var. X kişisinden aldığını Y kişisine satmaktan bahsetmiyoruz çünkü alıcı konuyu açan arkadaştan kasa satın almak değil verdiği ürünleri geri almakla mükellef. Başkasından aldığı kasaları da "senden aldım" diyip bu adama iade etmeye çalışırsa, bu dolandırıcılık olur.
E tamam. Ben yeni gelen kasayı, eski aldığına iade etsin diye bir ibarede bulunup desteklemedim.

Yazdıklarımın sadece başı sanaydı, diğerleri öneri verenlere. Alınacak, gücenecek şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı