Kasa aşırı ısınıyor

Berkaytrxx

Centipat
Merhabalar benim Intel Core 2 Quad CPU işlemciyi bilgisayarcı abi modlayıp 4.53 GHz'ye çekti. Oyunlar hiç donmuyor cayır cayır oynuyorum da kasaya bir elliyorum elim yanıyor, acıdan duramıyorum, o derece yani. Sebebi ne olabilir? Oyun donmuyor ki niye böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Bilgisayarcı Abi" muhtemelen aşırı derecede abartılı bir overclock yapmış. Doğal olarak çok daha fazla voltaj çekiyor ve çok da ısınıyor. İsterseniz biraz frekansları kısdırabilirsiniz ya da sağlam bir soğutucu alabilirsiniz. Size önerim o kadar abartılı frekanslara çıkmamanız fakat işlemci modelinizi tam bilmeden yorum yapmak istemiyorum, belki de o frekanslara gayet elverişli bir işlemcidir.

Merhabalar benim Intel Core 2 Quad CPU işlemciyi bilgisayarcı abi modlayıp 4.53 GHz'ye çekti. Oyunlar hiç donmuyor cayır cayır oynuyorum da kasaya bir elliyorum elim yanıyor, acıdan duramıyorum, o derece yani. Sebebi ne olabilir? Oyun donmuyor ki niye böyle?
İşlemcinin stok bir soğutucu kullanıyorsa daha iyi soğutan bir sogutucu almanız ve kasayı olabildiğince geniş alanda kullanmanız.

"Bilgisayarcı Abi" muhtemelen aşırı derecede abartılı bir overclock yapmış. Doğal olarak çok daha fazla voltaj çekiyor ve çok da ısınıyor. İsterseniz biraz frekansları kısdırabilirsiniz ya da sağlam bir soğutucu alabilirsiniz. Size önerim o kadar abartılı frekanslara çıkmamanız fakat işlemci modelinizi tam bilmeden yorum yapmak istemiyorum, belki de o frekanslara gayet elverişli bir işlemcidir.
Abi işlemci Q6600. İyi mi? Oyunlar iyi hızlandı.

Abi işlemci Q6600. İyi mi? Oyunlar iyi hızlandı.
Kardeşim bu işoemcinin temel frekansı 2.4Ghz görünüyor, yani 2 kat overclock yapmışlar ki bu felaket derecde yüksek. Böyle abartılı bir Overclock'un oyunları hızlandırması zaten kaçınılmaz ama ben ısımayı da göz önüne alarak işlemcinin yıprandığını düşünüyorum. Kasaya dokunamamanız aşırı ısındığı anlamına geliyor.
Size önerim bilgisayarcıda frekansı bir tık düşürmeniz veya kasanın kapağını acarak ısınamyı çok az da olsa azaltmak.
Yapabilirseniz de fan takciyesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı