Laptop aşırı ısınıyor

Efenndim

Centipat
Laptopum aşırı fazla ısınıyor ama fanlar da gayet iyi çalışıyor. Buradaki sorun termal macunla mı ilgili? Fazla bilgim yok bilgisayarlar hakkında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Model belirtin. En son termal macun ve iç temizliğini ne zaman yaptınız? Büyük ihtimalle termal macun ve iç temizlik istiyordur. Laptoplarda 6 ayda bir bakımının yapılması önerilir.

1-2 yıl önce alınmışsa iç kısmı bakım istiyor demek. Termal macun ve fan tozlarının alınması gerek. Yeni aldıysanız model belirtin.

Model belirtin. En son termal macun ve iç temizliğini ne zaman yaptınız? Büyük ihtimalle termal macun ve iç temizlik istiyordur. Laptoplarda 6 ayda bir bakımının yapılması önerilir.

Laptop 10 yıldır kullanılıyor 1 kere temizlik yapılmamış :D.

Termal macun ve iç temizliğini yapın, müsait değilseniz maksimum işlemci gücünü kısın. %80 %85 ideal.

Modeli söylediğimi sanmıştım da mesaj gitmemiş hocam kusura bakmayın buradan yazayım modelin çok fark etmeyeceğini düşünerek bir şey yazmamıştım fakat modeli HP Pavilion DV6 (i7 işlemci neslini bilmiyorum) 10 yıllık bir bilgisayar sanırsam.

Termal macun ve iç temizliğini yapın, müsait değilseniz maksimum işlemci gücünü kısın. %80 %85 ideal.

Onu denedim de sonradan o özellik gitti eski haline döndü neden bilmiyorum.

Geri
Yukarı