Kasa Bağlantılarını Düzgün Yapmama Rağmen Uyumsuzluk Sorunu

biiggfjee

Femtopat
Açmış olduğum konuda sorunuma çözüm ararken anlamış olduğum üzere bugün tekrar göz gezdirdiğim 12 v anakart RGB header pinini önceden yanlış bağladığım için bozmuşum herhalde çünkü bir ucu dönmüş zaten ilk taktığımda sistem kendini açmamıştı bende sonra çıkarıp bir daha oraya bir şey takmamıştım. Neyse anakart üzerinden fan RGB kontrolünü unutayım muhtemelen o girişi bozduğum için ama bu seferde kasayla gelen kontrolcüye fanları taktığımda yine en üstteki fanda uyumsuzluk var yeni alınmış kasanın uyumsuz olan fanı bozuk olabilir mi? İşin garibi birkaç renkte tüm fanlar uyumlu anlayamadım gitti bağlantıları kaç kere kontrol ettim ve düzgün taktım diye düşünüyorum.
Bozulmuş olabilecek olan RGB header pinleri.

20200807_133603.jpg

Bu girişi bozduysam bilgisayara bir sorun yaratır mı? Bir tehlike arz ediyor mu?

Evet, muhtemelen sorun çoklayıcıda. Ancak tam emin olmak için bir de fanları direkt anakarta, çoklayıcıyı dahil etmeden takıp dener misiniz?

CPU_Fan çıkışının üstünde RGB çıkışı olması gerekiyor. Elinizde bulunan RGB kablosunun üstündeki ok, o portun sol kısmına gelicek şekilde takın.

CPU_FAN çıkışının üstünde RGB çıkışı olması gerekiyor. Elinizde bulunan RGB kablosunun üstündeki tamam, o portun sol kısmına gelecek şekilde takın.

Açmış olduğum konuda sorunuma çözüm ararken anlamış olduğum üzere bugün tekrar göz gezdirdiğim 12 v anakart RGB header pinini önceden yanlış bağladığım için bozmuşum herhalde çünkü bir ucu dönmüş zaten ilk taktığımda sistem kendini açmamıştı bende sonra çıkarıp bir daha oraya bir şey takmamıştım.

Bozulmuş olabilecek olan RGB header pinleri.

Eki Görüntüle 633458

Bu girişi bozduysam bilgisayara bir sorun yaratır mı? Bir tehlike arz ediyor mu?

Evet o bu port. Ben ilk kontrolcüde sorun olacağını düşünüp anakarta takmıştım çoklayıcıya uçlarını takıp lakin ucunu yanlış takmışım herhalde bilgisayarı açma tuşuna basınca açılmamıştı herhalde o portu bozdum çünkü fotoğrafa bakarsanız bir ucu dönmüş. Dün bu porta taktığımda fanların RGB'si yanmıyordu ASUS programıda görmüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı