Kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bulut1111

Hectopat
Daha fazla  
1 ay önce babamın çalıştığı depoda 3 kasa vardı 1 tanesini getirdim kurdum şu anda da kullanıyorum. 1 hafta sonra 2. kasayı da getirdim bir kenara koydum HDD yok diye bugün bir deneyeyim dedim her şeyi taktım çalıştırdım kasayı. Her şey düzgün çalışıyor ama ekranda tık yok 2 farklı VGA ve 3 ekran denedim 1 tane HDMI kablosuyla denedim RAM'ların yerini değiştirdim, tek RAM denedim 2 ekran kartı denedim ekran kartını çıkartıp anakart girişini denedim ama bir türlü görüntü alamadım. Kullandığım HDD'nin 700 küsur sektörü ölmüş sanırım ondan olabilir mi veya neden görüntü alamadım? Ekranda kablo bağlı değil hatası da almadım kabloyu çıkardığım zaman kablo bağlı değil hatası veriyor ama takılıyken vermiyor.

elixir marka 2+2 ddr2 ram
hd 4350 ekran kartı
hd 3870 ekran kartı
q8400 işlemci
250 psu
msi n1996 anakart

Son düzenleme:
1 ay önce babamın çalıştığı depoda 3 kasa vardı 1 tanesini getirdim kurdum şu anda da kullanıyorum. 1 hafta sonra 2. kasayı da getirdim bir kenara koydum HDD yok diye bugün bir deneyeyim dedim her şeyi taktım çalıştırdım kasayı. Her şey düzgün çalışıyor ama ekranda tık yok 2 farklı VGA ve 3 ekran denedim 1 tane HDMI kablosuyla denedim RAM'ların yerini değiştirdim, tek RAM denedim 2 ekran kartı denedim ekran kartını çıkartıp anakart girişini denedim ama bir türlü görüntü alamadım. Kullandığım HDD'nin 700 küsur sektörü ölmüş sanırım ondan olabilir mi veya neden görüntü alamadım? Ekranda kablo bağlı değil hatası da almadım kabloyu çıkardığım zaman kablo bağlı değil hatası veriyor ama takılıyken vermiyor.
HDD de problem olsaydı ekran gelirdi farklı hata alırdın. Sorun büyük ihtimalle ekran kartında.

Anakart girişi problemli mı?

Hiç bilmiyorum benim olmadığı için ama ekran kartının biri benimdi eskiden kullanıyordum çalışıyordu öbür ekran kartını depodan getirdim.

Belkide VGA'yı anakart girişine takmışsınızdır kontrol edin.

Ekran kartı takılı değilken oraya taktım ekran kartını takıp ekran kartının VGA girişine taktım HDMI girişinede taktım.

O zaman kasada sıkıntı olabilir kasayı değiştirmeyi denediniz mi?

RAM'leri kontrol edin tam oturdumu diye.

RAM'leri kontrol edin tam oturdumu diye.

Tam oturtmuştum ikisini de. Kasayı değiştirmeyi denemedimde alakası olacağını pek sanmıyorum normalde çalışıyormuş çünkü.

+ RAM'ların ve ekran kartının pinini silgiyle sildim ve aynı Power ve farklı 650W Power ile denedim gene ekran alamadım.

sanarım kondansatör şişmiş ama pek emin değilim

yarın kondansatörleri ölçmeyi düşünüyorum pek anlamıyorum ama deneyeceğim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı