Çözüldü Kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Milijas

Centipat
Yer
Konya , Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde 2. el kasa almıştım. Kullanımda herhangi bir sıkıntı yoktu. Bugün içini açtım temizlemek istedim. Bir çok şey tak sök yaptım. Kule soğutucum vardı onu söke edim bayağı denedim. Sonra çalıştırma bastım kasa çakılıyor fakat ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım sizce? BIOS pilini denedim, olmadı. RAM'lari silgi ile sildim, olmadı. Ekran kartını sildim, olmadı. Onboard desteklemiyor bilgisayarım.

Çözüm
Genellikle aynı hatalar olduğu için, nereden problem çıkacağı belli oluyor.

varsayalım, panelde görüntü var fakat anakart logosu dahi gelmiyor, sadece siyah ekran kalıyor deseydiniz, farklı bir bellek ile dene veya silgi ile sil derdim.

Hocam tam olarak dediğiniz oluyor.
Arkadaşlar sorunum çözüldü.
Tamirciye gittim sorunu anlattım. Ben temizlerken sök tak yaptım bayağı. Anakartta nasıl olduysa BIOS'u sıfırlanmış. Pinin tekini de yamultmuştum onu da toplu iğne yardımıyla düzelttim. Doğru düzeltmişim. Dediğim gibi sorun BIOS'u sıfırlamam ile alakalı. Ama herhangi bir bilgisayar ayarı yaparken olmadı bu olay. İçini temizlerken sök takta oldu. Artık nasıl oldu o kısmını da hiç bilmiyorum. Yardım edenlere çok teşekkür ederim.
Geçenlerde 2. el kasa almıştım. Kullanımda herhangi bir sıkıntı yoktu. Bugün içini açtım temizlemek istedim. Bir çok şey tak sök yaptım. Kule soğutucum vardı onu söke edim bayağı denedim. Sonra çalıştırma bastım kasa çakılıyor fakat ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım sizce? BIOS pilini denedim, olmadı. RAM'lari silgi ile sildim, olmadı. Ekran kartını sildim, olmadı. Onboard desteklemiyor bilgisayarım.

Merhaba bu olay da bana oluyordu ekran kartını çıkarttım slotunu silgiyle silip taktım ve RAM'i başka slota taktım çözüldü.

Kabloyu kontrol edin, 3-4 CM'de bir oynatın veya kablonun monitöre giden ucunu kasaya takıp deneyin.

Bir şey soracağım.
Aldığım kasada kule tipi bakır borulu soğutucu vardı. Onu çıkarmayı bayağı denedim çıkaramadım. Sağa solo da oynuyor kolayca. Acaba oynatırken işlemciyi mi bozdum.
İnternette anakartla çıplak elle dokununca statiklenme oluyormuş bozuluyormuş.
Acaba onun da etkisi var mı. Ben çıplak elle dokundum.

Bir şey soracağım.
Aldığım kasada kule tipi bakır borulu soğutucu vardı. Onu çıkarmayı bayağı denedim çıkaramadım. Sağa solo da oynuyor kolayca. Acaba oynatırken işlemciyi mi bozdum.
İnternette anakartla çıplak elle dokununca statiklenme oluyormuş bozuluyormuş.
Acaba onun da etkisi var mı. Ben çıplak elle dokundum.
İşlemcinin pinlerini yamultmuş olabilirsiniz, çıkartıp dikkatlice göz gezdirin, eğer eğilme var ise ve garantisi devam ediyor ise makul bir ücret karşılığı düzeltsinler.

İşlemcinin pinlerini yamultmuş olabilirsiniz, çıkartıp dikkatlice göz gezdirin, eğer eğilme var ise ve garantisi devam ediyor ise makul bir ücret karşılığı düzeltsinler.

Valla çıkarabilirsem bakacağım inşallah ondan değildir.
Karşılık 2 tane tutan şey var. Onları bastırdı çektim taktım. Bir türlü sökemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı