Kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

waieNNN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Donanım
Selamun aleyküm,
Başlıktada görüldüğü gibi kasayı açtığımda fanlar dönüyor fare ve klavyenin ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor. Daha sonra ekranda sinyal yok hatası veriyor, kabloları kontrol ettim her şey yerli yerinde. İnternette birkaç makalede okudum statik elektrik durumu da olabilir miş, güç kaynağı değiştir vb. yazılar gördüm. Sizin görüşünüz nedir?

Aklıma ilk gelen şey bellekler. Bellekleri kontrol et. Gerekirse çıkarıp temizle. Şayet problem geçmezse ve görüntüyü ekran kartından alıyorsan anakarttan onboard şekilde almaya çalış. Belkide sorun ekran kartındadır. Bir sürü senaryo mevcut. Bunları denedikten sonra dönüş yap.

Kardeşim korkma. Benimde başıma geldi ve düzelttim. Sen ramlerini çıkart ve kesinlikle altındaki tırtıklı yerlerini elini değmeden peçete ve ıslak mendille sil. Sonra geri tak. Olmazsa yine yap. Oluyor sonra.

Aklıma ilk gelen şey bellekler. Bellekleri kontrol et. Gerekirse çıkarıp temizle. Şayet problem geçmezse ve görüntüyü ekran kartından alıyorsan anakarttan onboard şekilde almaya çalış. Belkide sorun ekran kartındadır. Bir sürü senaryo mevcut. Bunları denedikten sonra dönüş yap.
Hocam ramleri şimdi deniyeceğim, kablonun diğer ucunu anakarta taktım fakat hala aynı hiçbir şekilde görüntü gelmiyor

peçete ve ıslak mendille sil.
Aman aman sıkıntı çıkabilir hocam. Silgi ile silse daha iyi. Yumşak silgi ile silin ıslık mendil sıkıntı çıkarabilir. Mümkünse FaberCastel şu mavi sınav silgileri ile.
Hocam ramleri şimdi deniyeceğim, kablonun diğer ucunu anakarta taktım fakat hala aynı hiçbir şekilde görüntü gelmiyor
Ekran kartını çıkarıp onboard'a takın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı