Bilgisayarım çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Yavuz2596

Decapat
Bilgisayarım çalışıyor ama ekrana bi türlü görüntü gelmiyor. Sinyal yok diyor

Forumları okudum anakart yanık olabilir BIOS pilini değiştir vs her şeyi denedim RAM'leri falan başka PC'de de denedik fakat bir türlü görüntü alamadım yeni anakart da aldım fakat hala görüntü alamıyorum 2 haftadır sorunumu çözemedim yardım edersiniz diye düşündüm lütfen yardım edin.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum HDD de olacagini saniyorum benim PC'ye +80 gb taktigimda ekrana goruntu gelmiyor PC'yi kapatim HDD'yi sokuyorum anakarttan ve elektirgini kesiyorum simdi takmiyorum bende olan HDD ile normal sekilde aciliyor. Elinizde HDD var ise fazladan onu takin 2 tane kullaniyorsaniz. Tek tek deneyin derim büyük ihtimalle HDD ariza yapmistir.
Kac yildir kullaniyorsunuz bunu da soralim?
Sanırım anakart arıza yapmış. Arıza tespit cihazı olan bir servise göstermen daha sağlıklı olur eğer her şeyi denediysen. Evde yapılacak şeyler bitmiş gibi görünüyor. Belki de az bir fiyata çözülür sorun.
Teşekkür ederim efendim yardımınız için ama anakartta sıkıntı olacağını sanmıyorum. Neden diye sorarsanız yeni anakart da aldım yine aynı sorun ama bi tanıdığım bilgisayarcı var ona getirdim her şeyini denedim. Diğer bilgisayarda hepsi çalışıyor fakat anakart arızalı dedi yeni anakart aldım hala aynı durum var. :/

HDMI ile de denediginizi soylemissiniz fakat yine de yeni nesil ekran kartları VGA girişli monitörlerde görüntü verebilmek için aktif dönüştürücü ister.
Bir de işlemci fan vidalarinin gereğinden fazla sıkılması bu tarz sorunlara sebep olabiliyormus şeklinde yorumlar bulunuyor forumda.

Sorunum HDD de olacagini saniyorum benim PC'ye +80 gb taktigimda ekrana goruntu gelmiyor PC'yi kapatim HDD'yi sokuyorum anakarttan ve elektirgini kesiyorum simdi takmiyorum bende olan HDD ile normal sekilde aciliyor. Elinizde HDD var ise fazladan onu takin 2 tane kullaniyorsaniz. Tek tek deneyin derim büyük ihtimalle HDD ariza yapmistir.
Kac yildir kullaniyorsunuz bunu da soralim?

Çözüm
Sorunum hdd de olacagini saniyorum benim pcye +80gb taktigimda ekrana goruntu gelmiyor pcyi kapatim hddyi sokuyorum anakarttan ve elektirgini kesiyorum simdi takmiyorum bende olan hddmle normal sekilde aciliyor elinizde hdd var ise fazladan onu takin 2 tane kullaniyorsaniz tek tek deneyin derim büyük ihtimalle hdd ariza yapmistir.
kac yildir kullaniyorsunuz bunuda soralim?
çok teşekkür ederim bunu deneyeceğim. Son ihtimal bu.
HDMI ile de denediginizi soylemissiniz fakat yine de yeni nesil ekran kartları VGA girişli monitörlerde görüntü verebilmek için aktif dönüştürücü ister.
Bir de işlemci fan vidalarinin gereğinden fazla sıkılması bu tarz sorunlara sebep olabiliyormus şeklinde yorumlar bulunuyor forumda.
Dönüştürü ile deniyorum zaten ama olmuyor.

Sorunu çözebildin mi çözebildiysen bizimle paylaşabilir misin? Bende de aynı sorun var. :(
Çözüldü ama dünyanın masrafı çıktı kardeşim. Yanlışlıkla anakartıın işlemci pinlerini yamultmuşum anakart ve işlemcim yanmış mecbur yenisini aldım şu an çalışıyor.

Çözüldü ama dünyanın masrafı çıktı kardeşim. Yanlışlıkla anakartıın işlemci pinlerini yamultmuşum anakart ve işlemcim yanmış mecbur yenisini aldım şu an çalışıyor.
Nasıl ya işlemci de mi yanmış? Genelde işlemciye bir şey olmaz öyle durumlarda. Demek epey zorladıysan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı