Kasa çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Ogulcan98

Hectopat
Kasamda aldıgımdan beri hep bir sorun çıkıyor BIOS'a girmiyor UEFI'den girmiyor kendi içinden formatlanmıyor son zamanlarda ise kasa hareket edince ekran gidiyor, bilgisayar kapalı iken monitörü hareket ettirdim ve ekran tekrar gitti şimdi kasa çalışıyor fanlar dönüyor, ama ekran gelmiyor şimdiden teşekkur ederim.

Kasamda aldıgımdan beri hep bir sorun çıkıyor BIOS'a girmiyor UEFI'den girmiyor kendi içinden formatlanmıyor son zamanlarda ise kasa hareket edince ekran gidiyor, bilgisayar kapalı iken monitörü hareket ettirdim ve ekran tekrar gitti şimdi kasa çalışıyor fanlar dönüyor, ama ekran gelmiyor şimdiden teşekkur ederim.
Herhangi bir hız aşırtma veya oc yaptınız mı ?

Kablolarda sorun yoksa sorun muhtemelen ya ekran kartından ya da anakartın PCI-e slotundan yani ekran kartını taktığın slotundan kaynaklı, işlemcinin ne olduğunu yazabilirsen işlemcinin dahili grafik desteği olup olmadığını söyleyebilirim, görüntü alıp, sorunun ne olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

İslemci marka modeli AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz.

İslemci marka modeli AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz.
İşlemcinin dahili grafik desteği yok maaselef, sorun muhtemelen ya ekran kartından ya da taktığın slottan, slot zamanla ekran kartının ağırlığından dolayı esneyebiliyor ve temassızlığa sebebiyet verebiliyor, anakartında ikinci bir ekran kartı slotu varsa ona takıp dene yoksa, ekran kartına alttan elinle destek yaparak (hafifçe yukarı doğru kaldırarak/ittirerek) parmaklarını fanlara değdirmeden ve zarar vermeden sistemini yeniden başlat, görüntü geliyorsa sorun ekran kartınnın takılı olduğu slotun esnemiş olmasından kaynaklıdır, 25 tl gibi bir fiyata kasa içi ekran kartı destek tutacağı alarak sorunu çözebilirsiniz
Yapmadım ama islemci sanallastirma açtım fakat bundan önce de vardı bu problem.
sistem başlatılırken bios ekranını (anakart üreticisinin logosunu) görüyor musunuz yoksa hiç mi görüntü yok

Son düzenleme:
İşlemcinin dahili grafik desteği yok maaselef, sorun muhtemelen ya ekran kartından ya da taktığın slottan, slot zamanla ekran kartının ağırlığından dolayı esneyebiliyor ve temassızlığa sebebiyet verebiliyor, anakartında ikinci bir ekran kartı slotu varsa ona takıp dene yoksa, ekran kartına alttan elinle destek yaparak (hafifçe yukarı doğru kaldırarak/ittirerek) parmaklarını fanlara değdirmeden ve zarar vermeden sistemini yeniden başlat, görüntü geliyorsa sorun ekran kartınnın takılı olduğu slotun esnemiş olmasından kaynaklıdır, 25 TL gibi bir fiyata kasa içi ekran kartı destek tutacağı alarak sorunu çözebilirsiniz.

Sistem başlatılırken biso ekranını (anakart üreticisinin logosunu) görüyor musunuz yoksa hiç mi görüntü yok.

Bu dediginiz bana mantıklı geldi çünkü ekran kartının sav tarafı çok hafifi esnemiş eğik duruyor ve dediginiz logo gözükmüyor PC'yi açıyorum siyah ekran geliyor ardından direk Windows ekranı geliyor UEFI'den de giremiyorum BIOS'a.

Bu dediginiz bana mantıklı geldi çünkü ekran kartının sav tarafı çok hafifi esnemiş eğik duruyor ve dediginiz logo gözükmüyor PC'yi açıyorum siyah ekran geliyor ardından direk Windows ekranı geliyor UEFI'den de giremiyorum BIOS'a.
Eğer windows ekranını görebiliyorsanız (sonuçta ekranınıza görüntü geliyorsa) sorun anakartınızda olabilir

Eğer windows ekranını görebiliyorsanız (sonuçta ekranınıza görüntü geliyorsa) sorun anakartınızda olabilir
Şuan görüntü gelmiyor geldigi zamanlarda logo gözükmüyordu direk windows ekranı geliyordu
Ekran kartı veya başka bir parçanı yanlış takmış olabilirsin veya zarar vermiş olabilirsin değilse ve her şey yerindeyse garantisini bozmadan gönderin derim.
Ekran kartını yanlış takmam mümkün değil de sorun temassızlık gibi geliyor

Şuan görüntü gelmiyor geldigi zamanlarda logo gözükmüyordu direk windows ekranı geliyordu
hiç görüntü alamıyorsan port esnemiş olabilir, ancak anakart üreticisinin logosunu görememen başka bir sorundan kaynaklı olabilir, arkadaşın dediği gibi sorun çözülmeze anakartı garanti servisine götürebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı