PS5 Slim ısınıp kapanıyor

Hep dik konumda kullanılmış ise binde bir ihtimalle olsa da termal sıvısı akmış olabilir.

"Dik kullanmanın konsolu soğutmak için kullanılan sıvı metalin sızmasına neden olabiliyor ve bu da soğutma verimliliğini düşürebildiği gibi, diğer bileşenlere temas ederek cihazın kısa devre yapmasına da sebep olabiliyor siz en iyisi yatay kullanın."

Cihazı yeni aldım. Daha önce açılmış olsa bile uzun süre dik kullanılmış olamaz.
Bu şekilde kullanmak ileride sorun yaratır mı
İade etmeli miyim sizce ?
Satıcı ile görüştüğümde dik kullanılan tüm ürünlerin böyle olduğunu söyledi .

Tavsiye verebilecek var mı
İade mi etmeliyim yoksa yatay kullanmaya devam mı edeyim?

Son düzenleme:
Cihazı yeni aldım. Daha önce açılmış olsa bile uzun süre dik kullanılmış olamaz.
Bu şekilde kullanmak ileride sorun yaratır mı?
İade etmeli miyim sizce?
Satıcı ile görüştüğümde dik kullanılan tüm ürünlerin böyle olduğunu söyledi.

Tavsiye verebilecek var mı?

İade etmelisin hocam hiç normal mi bu durum sence? Bende ilk çıkan fat kasa var 3,5 senedir 1 kere dahi yatay kullanmadım hep dik kullanırım hiç de bir sorun yok. Satıcı seni kandırmaya çalışıyor tüm ürünler falan böyle değil Slim modeller için de aynı şey geçerli.

Bu şekilde kullanmak ileride sorun yaratır mı?
İade etmeli miyim sizce?
Satıcı ile görüştüğümde dik kullanılan tüm ürünlerin böyle olduğunu söyledi.

Tavsiye verebilecek var mı?

Bende de PS5 Slim var saatlerce dikte kullandım yatayda kullandım bir kere bile kapanmadı. İade edin.

Dik kullanımda PS5 bozulur diye bir şey yok, şu kafadan çıkın artık. Gördügünüz, duyduğunuz her şeye inanmayın. Dik kullanımda PS5'ler bozuluyor olsa Sony diye bir firma kalmaz ortada.

Sizin PS'te donanımsal bir sorun var ve içini açıp da çözmeyi denemeyin. Ya garantiye verin ya da iadeye.

Slim kasalarda bu durum havalar ısındıkça dahada artacak aynı işlemciyi ufak kasaya koyup soğutma kanallarını küçültürsen ısınması kaçınılmaz. Fat kasa sahibiyim 7 saat dinlenme modu üstünde 10 saat oyun oynadım ılık bi sıcaklığı var. Ancak yinede aldığın yere götür baksınlar ithalatçıda olsa garanti belgesi verdiyse ilgilenmeli yoksa şikayet et.

Slim kasalarda bu durum havalar ısındıkça daha da artacak aynı işlemciyi ufak kasaya koyup soğutma kanallarını küçültürsen ısınması kaçınılmaz. Fat kasa sahibiyim 7 saat dinlenme modu üstünde 10 saat oyun oynadım ılık bir sıcaklığı var. Ancak yine de aldığın yere götür baksınlar ithalatçıda olsa garanti belgesi verdiyse ilgilenmeli yoksa şikayet et.

PS5 Slim'le PS5 fat arasında devasa bir sıcaklık farkı yok. Evet PS5 fat kasa daha serin çalışıyor ama PS5 Slim'de kapanacak kadar sıcakta çalışmıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı