Kasa camı kesilebilir mi?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Frisby'nin 9275G modelli kasasını almıştım maddiyattan ötürü fakat kasanın hava alıp-veremediğini anlıyorum. Bir tek üstte iki fan yerleşecek kadar ızgara var, orada da bir tane fan takılı ama kasa içi yeteri kadar hava almadığından yeterli olmuyor. Ön panel de mesh olmadığından fan takma gereği bile duymadım.

Kasanın yanı temperli cam. Bu camı hava alacak şekilde kestirmenin bir zararı olur mu? Kullandığım kasayı şöyle bırakayım, bilgilendirirseniz memnun olurum. İyi forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Frisby'nin 9275G modelli kasasını almıştım maddiyattan ötürü fakat kasanın hava alıp-veremediğini anlıyorum. Bir tek üstte iki fan yerleşecek kadar ızgara var, orada da bir tane fan takılı ama kasa içi yeteri kadar hava almadığından yeterli olmuyor. Ön panel de mesh olmadığından fan takma gereği bile duymadım.

Kasanın yanı temperli cam. Bu camı hava alacak şekilde kestirmenin bir zararı olur mu? Kullandığım kasayı şöyle bırakayım, bilgilendirirseniz memnun olurum. İyi forumlar. :)
Camı kesersen büyük ihtimalle komple dağılır 😀 Ya yan camı komple çıkar ya da ön panelde bir değişiklik yap derim.

Kasa yapısını tam bilmiyorum ama ön tarafı şu kasaya benzer şekilde yarı mesh bir hale getirsen fena olmaz 😀

Yukarıdaki iki yuvaya 120mm iki adet kaliteli (Be Quiet veya Arctic) ve arkaya bir adet kaliteli fan (Be Quiet veya Arctic ) takman yeterli. Yukarıya takacaklarını içeri hava alacak şeklinde, arkaya takacağını ise dışarı verecek şekilde (egzoz) tak. Fakat dikkat etmen gereken unsur, kasanın üstünün ve arkasının açık alanda olması. Yeterli havayı alacaktır. (Fanlar kaliteli olsun :). Öneri yaptım.)

En mantıklısı bu bence :) .

Temperli cam ise (büyük ihtimal öyledir zaten) kesmeye çalıştığın anda parçalanır elinde kalır.

Ama kesiceğin yerin etrafına kalın bir lastik takarsan rahatça kesebilirsin. Daha önce başka bir yerde yaptıklarını görmüştüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı