Kasa Darbe Aldıktan Sonra Ekrana Görüntü Gelmiyor

İbrahim26

Kilopat
İyi günler, yaklaşık 1 ay önce Kingston Hyper X 120GB SSD aldım. Sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ama SSD kasaya sabit değildi, kasaya ufak bir şekilde çarpılması sonucu PC dondu ve yeniden açtığımda çalışmadı SSD. Kablolarını söküp tekrar taktım ve çalıştı, bugün SSD'yi sabitlemek için vida aldım, SSD'yi söküp sabitledim ama bilgisayarı açtığımda herhangi bir şekilde çalışmadı. PC içerisinde her şey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Sabitlediğim SSD'yi tekrar söktüm ve sabitlemeden kabloları bağladım bu şekilde çalıştı yaklaşık 2 saat. Sonra oyun oynarken birden dondu ve kapandı. Şu an kabloları söküp takıyorum, çalışmıyor. Sizce sorun neden kaynaklı? SSD'nin kasa içerisinde çok az hareket etmesi bile donmasına, çalışmamasına sebebiyet verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ler darbe ve sarsılmaya dayanıklıdır HDD gibi şoklanacağını sanmıyorum. SATA kablonuzu ve hali hazırda takılı olan güç kablosunu değiştirerek dener misiniz?

Sorun SSD'deymiş gibi anlatıyorsun ama bana hiç de SSD ile ilgili gibi gelmiyor. Başlığını değiştiriyorum, başka bileşenden kaynaklı gibi.
Recep abi sen benden daha iyi bilirsin ama %99 SSD'den olduğuna eminim diyebilirim SSD kablosunu söküp taktığımda çalışıyordu normalde, ilk defa yapmıyor bu hatayı. Bu sefer hiçbir şekilde çalışmadı farklı bir şeyden kaynaklanıyor derseniz tavsiye ettiğiniz yöntemleri uygularım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı