Kasa dik konumdayken açılmama sorunu

Terminou

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Dün işlemcimi yükseltip montaj yaptım. Ancak montaj sonucu bazı sorunlarla karşılaştım.

Sorun 1: İlginç bir şekilde power kasa dikeyken power tuşuna basıyorum hiç tepki vermiyor. Yatayken basınca ise açılıyor.

Sorun 2: Klavyemde shift tuşu basılı kalmış gibi. Üstteki rakamları yazınca işaretler çıkıyor. Numlock tuşları çalışmıyor. Mouse scroll çalışmıyor. Mouse sol tıklayınca seçme yerine basılı tutma gibi şeyler yapıyor.

Bu iki sorun hakkında yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Tüm bileşenleri çıkar yeniden topla; bakım yap bu sırada. Kasanın metal kısımları yere değmesin. Bilgisayar fişi çekili iken açma tuşuna bir kaç defa bas. Ve yeniden formatlaman tavsiyem olur.

Montaj yaparken bazi materyallere zarar vermis olabilirsiniz. Bir bilgisayarciya gostermenizi öneririm. Veya arkadasinda dedigi gibi komple sök, sıfırdan montaj yap ama eger ki pek bilmiyorsan hic ugrasma bilgisayarciya gotur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı