4060 Ti 8 GB vs 6700 XT

Bütçe
14.000
İkinci elde komik fiyatlara bulunabiliyor o yüzden.
550 watt RX 6700XT'ye yetmez PSU ne kadar kaliteli olursa olsun ömrünü doldurdukça sıkıntı yaşatır.

Anladım ama PSU değişme sansim şu anlık pek yok islemcim 65 TDP çeken bir islemci kartta 230W cekiyormus yuk altında 450'ye çıksa 100W boşta kalıyor bu da yeterli olmaz mı en azından bir ay filan.

Guc kaynagi muhtemelen yetersiz kalir.

Edit: İslemcine ve kasanda bulundurdugun diger aksesuarlara gore de degisir durum tabii ama 550W cok yetersiz modern PC icin.
İşlemci ryzen 5 5500 65 tdp harcıyor

Hocam 2. elde RX 6800 XT vb. bir kart ve yanında da kaliteli bir PSU alırsanız tadından yenmez. DLSS 3 yok diyecek olursanız FSR 3 kullanırsınız ki FSR 3 ile DLSS 3 aynı şeyleri yapıyor.

7700 XT, 550W ile kullanılabilir. Bütcen oldugu zaman degistirebilirsin. İslemcin ve ekran kartın tam yukte 350W cekse bile geri kalan bilesenler 200W kullanacak degil.

Anladım ama PSU değişme sansim şu anlık pek yok islemcim 65 TDP çeken bir islemci kartta 230W cekiyormus yuk altında 450'ye çıksa 100W boşta kalıyor bu da yeterli olmaz mı en azından bir ay filan.
Sistemdeki diğer bileşenlerde elektrik kullanıyor ve dediğim gibi PSU ucu ucuna yetiyorsa edkisikçe sorun yaratır.

Hocam 2. elde RX 6800 XT vb. bir kart ve yanında da kaliteli bir PSU alırsanız tadından yenmez. DLSS 3 yok diyecek olursanız FSR 3 kullanırsınız ki FSR 3 ile DLSS 3 aynı şeyleri yapıyor.

Hocam 6800 XT 12 k filan dolapta sahibindede Param Güvende olmadan almam cunku risk isi kargoyla ürün almak guvence şart.

6700XT sürücü sorunlari donmalar vs. genel olarak AMD'den uzak dur derim 4060 Ti'daki 8B VRAM cok grafik agirlikli oyunlar oynamadigin sure sıkıntı yaratmaz ayrica bir suru teknolojisi var o yuzden onu tercih et derim.

Edit: Toplum 4060 ve diger versiyonlarina karsi bir sevgisizlige sahip de adam CS:GO falan oynuyorsa neden 8 GB+ VRAM ihtiyaci olsun ben 4 GB GPU ile sıkıntı yasamiyorum onda mesela.

Dostum yalan yanlış bilgi verme yıllardır AMD kullanırım bir kere bile donma kasma sorunu yaşamadım bu yaşayanlar genelde parçaları uyumsuz seçenler sonra kartın ayarları ile oynayanlar.

Dostum yalan yanlış bilgi verme yıllardır AMD kullanırım bir kere bile donma kasma sorunu yaşamadım bu yaşayanlar genelde parçaları uyumsuz seçenler sonra kartın ayarları ile oynayanlar.

Uzgunum ama tam olarak oyle degil. Her seyi en guzel sekilde bile secseniz sıkıntı yasanabilir. Cok secici kartlar, tamamen sans isi.

Bende sorun yaşamadım hocam rx 6600 mevcut kartım iyi hosta yaz gelmişken yeni karta geçmek daha mantıklı geliyor

Çoğu AMD ekran kartını kullandım 6600 6700XT ve şu an 6800 kullanıyorum. Hiç bi sorun yaşamadım gidip sen saçma sapan uyumsuz parça alırsan normal öyle kasma donma

Yeni konular

Geri
Yukarı