Kasa Fanı Kablosu Nereye Takılır?

parlak58

Kilopat
Daha fazla  
Kasa fanı aldım ve bu fanda 4 pin molex kablo ve 3 pin giriş vardı fakat ben 4 pinli molex kabloyu PSU ya bağladım direkt diğer 3 pini takmak zorunda mıyım ya da 3 pini anakarta takıp PSU'ya molexi takmak zorunda mıyım? Ve hangisine takmak daha yararlı olur?

4pin Molex kablo ile PSU'ya bağlarsanız en yüksek devirde çalışır ve herhangi bir yazılım veya BIOS'tan kontrol edemezsiniz fanınızı ama anakarta takarsanız BIOS ve ya yazılımla hızını ayarlayabilirsiniz yani anakarta takmanız daha iyi olur. Anakarta taktığınızda da PSU molex bağlantısını yapmayın.

4pin Molex kablo ile PSU'ya bağlarsanız en yüksek devirde çalışır ve herhangi bir yazılım veya BIOS'tan kontrol edemezsiniz fanınızı ama anakarta takarsanız BIOS ve ya yazılımla hızını ayarlayabilirsiniz yani anakarta takmanız daha iyi olur. Anakarta taktığınızda da PSU molex bağlantısını yapmayın.
Anakarttan kontrol her zaman daha doğru. Başınız sesten ağrımaz.
Yorumlar için sağolun yeni bir fan alacağım, anakartta 1 yer vardı o da doldu.Sadece molex kablo ile bağlasam sorun çıkmaz yani değil mi?

Hayır sıkıntı olmaz kullanabilirsiniz sadece dediğimiz gibi kontrol edemezsiniz.

benimde anakartımda tek bir fan girişi vardı ama fanlarımda hem molex hemde 3 pin girişi oluduğu için 1 fanın 3pin girişini anakarta diğer 2 fanımıda 1.fanın molex girişine takarak hallettim. Eğer seninde fanında hem molex hemde 3pin girişi varsa öyle yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı