Çözüldü Kasa fanından helikopter gibi ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barannnk

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bilgisayari daha yeni aldım ve kasanın önündeki 3 fandan da cızırtı geliyordu. Cızırtıyı kesmek amaçlı fanı söküp içine makine yağı koymuştum. Bilgisayari başlattıgımda öncekinden daha kötü bir şekilde helikopter gibi tak tak sesler gelmeye başladı. Ne yapabilirim? Fanlar yerine tam oturmamış olabilir mi?

Video koyamadığım için link bırakıyorum. Girip fanın sesine bakabilirsiniz: fan sesi

Çözüm
Sorunu çözdüm. Fanın 1 tane vidasını takmayı unutmusum. Onu taktım artık ses gelmemeye başladı.
Yeni bilgisayarın fanını niye kurcalıyorsun birader? Götürsen şimdi garanti dışıdır. Git bir bilene düzgün yağ sürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcı varsa götür hallolur.

Bir de fanı çıkaracağım diye en alttaki fanı tutan yeri kırdım. Fan sağlam ama onu tutan yer kırıldı onu değiştirebilir miyiz bilgisayarciya versem?

Bilemeyiz belki oturmamıştır. Bu işlerden anlamıyorsanız bilen bir teknisyene götürün.

Çok cızırtı geliyordu, dönerken rahatsız etmişti ondan sökmüştum.

Fanı tutan yer derken neresi? Eğer fanı sabitleyen şey ise ses onun yüzünden geliyor olabilir, fan sallanıyordur.

Hocam vidalari sıktım ama tam değil çünkü tornavida biraz büyük olunca CPU fani engel oluyordu. Bir de yalama olmasından korktum tam sıkıp deneyeyim bir de. Tutan yer dediğim şeyin fotoğrafını ekledim.

Hocam vidalari sıktım ama tam değil çünkü tornavida biraz büyük olunca CPU fani engel oluyordu. Bir de yalama olmasından korktum tam sıkıp deneyeyim bir de. Tutan yer dediğim şeyin fotoğrafını ekledim.

Fan tam otursun diye fazla baskı uyguladım sonrasinda durum bu:

Dosya Ekleri

• IMG_20230901_221140.jpg
    IMG_20230901_221140.jpg
    90,9 KB · Görüntüleme: 48

Fan tam otursun diye fazla baskı uyguladım sonrasinda durum bu.

Hocam, yanlış anlama da şu kasayı bir komple bakıma götür. O toz ne? Bir de orada halledersin fanı.

Fan tam otursun diye fazla baskı uyguladım sonrasinda durum bu

Fanın içinden geçmişsin. Gerçekten daha fazla kurcalamadan götür servise.

Yeni konular

Geri
Yukarı