Kasa Fanları Nasıl Bağlanmalı?

Alt ve üste takılan fanlar en fazla 2-3 derece oynatıyor hatta iyi hava sirkülasyonu olmazsa sıcaklık artabiliyor, o yüzden iyi bir hava akışı için kasanın önünde 3 fan, işlemci fanı ve egzoz fanı doğru hava akışı için yeterli, önemli olan fanların dönüş hızı, kalitesi ve sesi.

Kartın fanlarından çıkan sıcak havayı karta geri itiyor fanlar mantıksız olmuş.

Karta nasıl geri itiyor? Kart fanları zaten kartın içine doğru üfler! İçindeki soğutucu bloğu soğutur yanlardan dışarı çıkar sıcak hava ve kasanın üstüne çıkar. Sıcak hava her zaman üste çıkar. Üstteki fanlarda dışarı atar.
Ben kendim üstte linkini verdiğim aleti kullanıyorum.
Tam altında ekran kartının ve ekran kartına üflüyor.
Kendim ekran kartı fan profili yaptım 30-40 65-75 85-100
Bu 2 kırmızı fan Dark marka basit fan 1200 RPM dönüyor Max hızda sessiz.
%100 yükte en zorlayıcı test durumunda 87 gören ekran kartı şimdi 67'yi geçmiyor. Üstelik overclock yapılmış halde kart 1660 Super.
Faydası var.

IMG_20230305_001303_782[13].jpg

Karta nasıl geri itiyor? Kart fanları zaten kartın içine doğru üfler! İçindeki soğutucu bloğu soğutur yanlardan dışarı çıkar sıcak hava ve kasanın üstüne çıkar. Sıcak hava her zaman üste çıkar. Üstteki fanlarda dışarı atar.
Ben kendim üstte linkini verdiğim aleti kullanıyorum.
Tam altında ekran kartının ve ekran kartına üflüyor.
Kendim ekran kartı fan profili yaptım 30-40 65-75 85-100
Bu 2 kırmızı fan Dark marka basit fan 1200 RPM dönüyor Max hızda sessiz.
%100 yükte en zorlayıcı test durumunda 87 gören ekran kartı şimdi 67'yi geçmiyor. Üstelik overclock yapılmış halde kart 1660 Super.
Faydası var.

Eki Görüntüle 1705712
Tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim, GPU fanlarının kart dışına hava üflemesi söz konusu olabilir mi sizce ? Görselde paylaştığım gibi montajlayıp karta hava üflemesini sağladığımda 3-4 derece sıcaklığım yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Alt ve üste takılan fanlar en fazla 2-3 derece oynatıyor hatta iyi hava sirkülasyonu olmazsa sıcaklık artabiliyor, o yüzden iyi bir hava akışı için kasanın önünde 3 fan, işlemci fanı ve egzoz fanı doğru hava akışı için yeterli, önemli olan fanların dönüş hızı, kalitesi ve sesi.
Ekran kartı ısısını düşürmek için ne yapmalıyız ?

Geri
Yukarı