Kasa fanlarını Mystic Light ile kontrol etme

3n3rJixs

Hectopat
Kasam Rampage Joyance.

Kasamda gördüğünüz gibi 3 önde ve 1 arkada olmak üzere 4 RGB fan bulunmaktadır.

Bu fanlar kasamın içinde 4'ü bu fan çoklayıcıya bağlıdır:

alQNb4.jpg

Ayriyetten bu fanların modlarını karttan buraya gelen bu düğmeden kontrol ediyorum.

7an1rN.png

Anakartım ise:

263opE.jpg

Ben bu kasa üzerinde olan tuşla değil de anakartımın Mystic Light programından veya herhangi bir programdan kontrol etmek istiyorum. Bunu için ne yapmam gerek? Hangi kabloyu anakartıma takıp bütün fanlarımı kontrol edebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. Dediğim programla kontrol edemezsen bir de hangi programlar edebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1- uzaktan kumandalı basit sistemler var.
Link

2- İlla bilgisayarımda program olacak dersen.
CORSAIR Lighting Node PRO
bunu örnek olarak kendine has programı var diye veriyorum. Sen başka firmalara bakabilirsin. Rampage ledler bu sistemler ile uyumlumu orasını hiç bilmiyorum.

Aklıma gelenler sadece bunlar :D

1- uzaktan kumandalı basit sistemler var.
Link

2- İlla bilgisayarımda program olacak dersen.
CORSAIR Lighting Node PRO
bunu örnek olarak kendine has programı var diye veriyorum. Sen başka firmalara bakabilirsin. Rampage ledler bu sistemler ile uyumlumu orasını hiç bilmiyorum.

Aklıma gelenler sadece bunlar :D

Led vs ihtiyacım yok sadece kasanın fanlarını rpm hızı ve renklerini kontrol etme istiyorum kasa uzakta olduğu için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı