Kasa Fanlarını Nereye Bağlamalıyım?

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakartımda 1 tane SYS_FAN girişi var sadece ve 4 pin çıkışı var. Egzoz fan olarak kullanacağım fan 3 pin bağlantılı. Diğer öndeki fanı nereye bağlamalıyım ? Ayrıca 4 pin çıkışlı SYS_FAN'a 3 pinli fanı takabilir miyim, sorun olur mu ?

Kasa: Phanteks P350X

Anakart: MSI B350M Pro VD Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
İşaretlediğim yerdeki çentikle fan kablosunun ucundaki çentik birbirine gireceği için yanlış bağlantı yapma ihtimaliniz yok.
akasa p5 .png

İşaretlediğim yerdeki çentikle fan kablosunun ucundaki çentik birbirine gireceği için yanlış bağlantı yapma ihtimaliniz yok.
Eki Görüntüle 348278
Arasındaki boşluktan bahsediyorum. 2 iğneden sonra bir boşluk var sonra diğer iğne geliyor. " ı ı ı " şu şekilde yani. Fan girişleri ise dipdibe. O boşluğa nasıl gireceğini sormuştum.
Bıraktığım boşluk mesaj da gözükmüyor fotoğraf bulabilirsem atacağım.

Boşluğa herhangi bir pin denk gelmeyecek. Siz 3 pinli bağlantıyı 2 pin 1 boşluk olan yere yapacaksınız ve sondaki 1 pin boşta kalacak.

Boşluğa herhangi bir pin denk gelmeyecek. Siz 3 pinli bağlantıyı 2 pin 1 boşluk olan yere yapacaksınız ve sondaki 1 pin boşta kalacak.
Anlatmak istediğim şeyi anlatamadım hocam bir saniye fotoğraf arıyorum.
images.jpeg

Soldan üçüncü pin çıkışı o üründe yok. Boşluk var orda. 4 pin sığacak yerde 3 pin var ve 2'si bir arada arada bir boşluk tekrar bir pin daha. 3 pin fanlarda hepsi dipdibe oluyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Dediğinizi anladım fakat tam anlatamadım. Bağlantıyı yaparken yine 3 pin bağlar gibi yapacaksınız fakat 2 pin bağlı olacak. O boş olan yeri üçüncü pin gibi düşünün.

Ben denediğimde çalışmıştı.

Kullanıyor musunuz hâlâ ?
Yukarıda arkadaşın belirttiği ürünü al ben hızlıca 6 soket aldım. 3 tanesi düşük voltajlı idi. Uğraşmak istemedim taktım geçtim :D

O ürün gerçekten güzel 4 pin olduğundan fanı kontrol edebiliyorsun 3 pin pek tavsiye etmiyorum.
Siz 4 pinli mi takıyorsunuz fanları o ürüne ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı